Atletičarke i atletičari varaždinske Slobode koji su ostvarili povijesni rezultat za klub

Članovima Slobode čak 14 medalja na prvenstvu Hrvatske u Čakovcu

| 9.6.2016. u 12:28h | Objavljeno u Sport

Na Pojedinačnom prvenstvu Hrvatske za mlađe juniore i mlađe juniorke , atletičarke i atletičari Atletskog kluba Sloboda Varaždin osvojili su ukupno 14 medalja. Od 30 hrvatskih klubova koji su imali svoje predstavnike na ovom natjecanju, više medalja osvojili su samo zagrebački klubovi Agram i Dinamo. Nema podataka da je u povijesti kluba (85 godina) na jednom pojedinačnom prvenstvu osvojeno više medalja, pa je ovaj rezultat povijesni za varaždinski klub i atletiku.

Najbolji mlađi junior bio je Matija Žnidarić sa osvojena dva druga mjesta i osobnim rekordima na 100m 11,40s i 22.97s na 200m. Karlo Marciuš osvojio je dvije bronce u trkama na 200 i 400m. Jan Ožeg, najbolji bacač Slobode osvojio je srebro u bacanju kladiva i broncu u bacanju kugle.

Najbolje plasirana  mlađa juniorka bila je  Ana Majdak u bacanju koplja. Zauzela je 2. mjesto sa novim osobnim rekordom 43.56m. Dva 3. mjesta osvojila je Ena Krebelj u utrkama na 100 i 200m. Orhidea Leščak bila je 3. na 100m prepone kao i  Paula Šimunčić u trci na 2000m sa zaprekama. Petra Špicar je s osobnim rekordom na troskoku 10,93m  zauzela 4. mjesto.

Muška štafeta 4×100m u sastavu Ivan Novko, Matija Dvorski, Karlo Marciuš i Matija Žnidarić bila je srebrna dok je u istom sastavu štafeta 100-200-300-400m osvojila broncu. Ženska štafeta 4×100m u sastavu Klara Martinez, Martina Kučina, Orhidea Leščak, Ena Krebelj osvojila je broncu.