Nikola Novosel (21) i David Šestak (22) članovi Varteksa koji su slavili u svojim kategorijama Foto: kkk varteks

Članovi Kajak kanu kluba Varteks uspješni na 48. međunarodnom maratonu Brežice - Zagreb

| 29.10.2017. u 18:25h | Objavljeno u Sport

Članovi varaždinskog Kajak kanu kluba Varteks nastupili su na 48. međunarodnom maratonu Brežice - Zagreb koji se održao na stazi dužine 42 kilometra s početkom na rijeci Krki kod mjesta Brežice u Sloveniji i sa ciljem kod Željezničkog mosta na rijeci Savi kod Zagreba.

Sudjelovalo je 60 posada iz Hrvatske, Slovenije i Bosne i Hercegovine. Članovi Varteksa nastupili su u turističkim kanu dvosjedima gdje je pobijedila je posada Robert Rauš i  Davorin Šestanj, a treće mjesto osvojili su Darko Tomašek i Igor Krajcar.

Uspješni su bili i kadeti koji su vozili stazu od 3,5 kilometra na Savi u Zagrebu. Kod mlađih kadeta pobijedio je David Šestak, a Lovro Kukec bio je drugi. Kod starijih kadeta pobijedio je Nikola Novosel.