Čak 98 odličja na Regionalnom prvenstvu Hrvatske za članove PK Baroka Foto: PK Barok

Čak 98 odličja na Regionalnom prvenstvu Hrvatske za članove PK Baroka

| 6.7.2018. u 09:03h | Objavljeno u Sport

Odličan nastup odradili su plivači PK Baroka na Regionalnom prvenstvu Hrvatske za dobne kategorije. U konkurenciji 271 natjecatelja iz 13 klubova, nastupilo je i 37 članova PK Baroka, a naše osvojili su ukupno 98 medalja (39 zlatnih, 26 srebrnih i 33 brončane).

U kategoriji juniorki, istaknule su se Elena Škrapec sa osvojenim 1. mjestom na 100 slobodno te 3. mjestom na 400 slobodno. U kategoriji seniora osvojila je 2. mjesto na 100 slobodno te 3. mjesto na 400 slobodno. Martina Štefinec, osvojila je 1. mjesta na 50, 100 i 200 prsno i u kategoriji seniora i juniora. Lea Ćelić bila je 3. u disciplini 200 slobodno, a također je i u kategoriji seniora zauzela 3. mjesto. U istoj kategoriji, Luka Cvetko, osvojio je 1. mjesta na 50 i 100 slobodno te 1. mjesto na 100 leđno. Također treba naglasiti da je Luka osvojio sva 3 zlata i u kategoriji seniora.

U kategoriji ml. juniorki, najbolje su bile Petra Gašparac sa osvojenim 3. mjestom na 100 slobodno i Noa Stolnik sa broncamana 100 i 200 prsno. U istoj kategoriji treba istaknuti i Lovru Pintarića koji je osvojio 3. mjesto na 400 slobodno i 2. mjesto na 200 delfin, dok je u kategoriji seniora zauzeo 3. mjesto na 200 delfin.

U kategoriji kadetkinja, Nika Dobovičnik osvojila je 3. mjesto na 400 slobodno i 2. mjesto na 400 mješovito, u seniorskoj, juniorskoj i ml. juniorskoj kategoriji osvojila je 3. mjesto na 400 mješovito. Anamarija Zavrtnik je bila 3. na 100, 200 i 800 slobodno, te je u ml. juniorskoj kategoriji osvojila 2. mjesto na 800 slobodno, a u seniorskoj i juniorskoj kategoriji okitila se brončanom medaljom na 800 slobodno. Petra Švetak je bila najbrža na 200 prsno, dok je Dora Jurak osvojila 3. mjesto na 800 slobodno. U istoj kategoriji, kod plivača, najuspješniji su bili Luka Štumberger koji je osvojio 1. mjesta na 400 slobodno, 400 mješovito i 200 prsno te 2. mjesto na 200 mješovito. Treba istaknuti da je Luka u kategoriji seniora osvojio 2. mjesto na 400 mješovito, u kategoriji juniora osvojio je 2. mjesto, a u kategoriji ml. juniora 1. mjesto u istoj disciplini. Luka Kokotec je bio 1. na 200m leđno, 2. na 100 leđno i 3. na 400 slobodno te je u ml. juniorima osvojio 3. mjesto na 200 leđno. Niko Balenta je osvojio 1. mjesto na 200 delfin, na 100 delfin je bio 2., a na 200 slobodno 3., dok je u kategoriji juniora i ml. juniora osvojio broncu na 200 delfin.

U kategoriji ml. kadetkinja, Leona juriša osvojila je 1. mjesta na 50 i 100 leđno, 2. mjesta na 50 i 100 prsno i 50 slobodno, te 3. mjesta na 50 delfin i 100 slobodno. Sara Marković osvojila je bronce u disciplinama 100 delfin te 200 slobodno. Maša Manojlović se okitila broncom na 100 prsno. U istoj kategoriji kod plivača, najuspješniji je bio Filip Kukec koji je osvojio 2. mjesta na 100 prsno i 200 mješovito, 1. mjesta na 50 i 200 slobodno i 3. mjesto na 100 slobodno.

U kategoriji početnika, Teodora Liber Koskoja je osvojila 3 prva mjesta na 200 mješovito, 100 slobodno i 50 delfin, 2. mjesto na 50 leđno te 3. mjesto na 50 slobodno. Bela Mitrović osvojila je 2. mjesto na 100 leđno, te 3. mjesta na 50 leđno, 50 prsno i 100 slobodno. Patricija Švetak doplivala je do 1. mjesta na 200 slobodno, te 2. mjesta na 100 prsno.

U kategoriji juniora u mix štafeti 4x100 (2 plivača i 2 plivačice) osvojili su 1. mjesto u sastavu Elena Škrapec, Martina Štefinec, Lovro Pintarić i Luka Cvetko. U istoj štafeti pobjedu su odnijeli i kadetkinje Nika Dobovčnik, Luka Štumberger, Niko Balenta i Anamarija Zavrtnik, dok je drugi sastav kadeta Luka Kokotec, Petra Švetak, Ivan Turkalj i Dora Jurak osvojio odlično 3. mjesto. Mlađi kadeti također su doplivali do zlata u sastave Leona Juriša, Maša Manojlović, Filip Kukec i Mihael Kolarek.

U štafeti 4x100 mješovito kod plivačica, u kategoriji juniorki, zlato su osvojili u sastavu Petra Gašparac, Martina Štefinec, Lea Ćelić i Elena Škrapec. U kategoriji ml. juniorki, osvojeno je 2. mjesto, u sastavu Patricija Lončarić, Noa Stolnik, Iva Vresk i Tamara Flegar. Kadetkinje su bile 3. u sastavu Hana Ivanković, Petra Švetak, Anamarija Zavrtnik i Nika Dobovičnik. Mlađe kadetkinje Ivona Jurković, Maša Manojlović, Leona Juriša i Anja Mirilović osvojile su zlatnu medalju, a zlatni su bili i kadeti Luka Kokotec, Filip Kukec, Luka Štumberger i Niko Balenta.

U štafeti 4x100 slobodno u kategoriji juniorki 2.mjesto je osvojio sastav Petra Gašparac, Martina Štefinec, Lea Ćelić i Elena Škrapec kao i u konkurenciji ml. juniorki (Iva Vresk, Patricija Lončarić, Noa Stolnik i Tamara Flegar). U kategoriji kadetkinja osvojena je bronca u sastavu Petra Švetak, Dora Jurak, Nika Dobovičnik i Anamarija Zavrtnik. U kategoriji ml. kadetkinja zlato su uzeli Maša Manojlović, Sara Marković, Anja Mirilović i Leona Juriša. I kadeti su bili zlatni na 4x100 slobodno (Luka Kokotec, Ivan Turkalj, Luka Štumberger i Niko Balenta). Mlađi kadeti Andro Šantek, Ivan Trubić, Mihael Kolarek i Filip Kukec bili su srebrni.

Ženska kadetska štafeta 4x200 slobodno bila je prva u sastavu Nika Dobovičnik, Petra Švetak, Dora Jura i Anamarija Zavrtnik, kao i muška kadetska štafeta u sastavu Luka Kokotec, Filip Kukec, Niko Balenta i Luka Štumberger.

Posebne pohvale idu početnicima kluba koji su briljirali u štafeti 4x50 slobodno mix Vedran Šavor, Lovro Juretić, Patricija Švetak i Teodora Liber Kos. U štafeti 4x50 mješovito mix bili su 2. u sastavu Bela Mitrović, Vedran Šavor, Patricija Švetak i Lovro Juretić.