Vinica je s 5:1 svladala Vindiju na domaćem terenu Foto: Krešimir Đurić

Budućnost osigurala naslov skupine Istok

| 22.5.2016. u 20:12h | Objavljeno u Sport

Vodeća Budućnost je tri kola prije kraja skupine Istok Druge županijske nogometne lige, osigurala naslov prvaka gostujućom pobjedom protiv Slobode (T) 3:1. Nikola Hranić je doveo Budućnost u vodstvo u 4. minuti, domaćin je izjednačio u 55. minuti golom Dina Poplatnika. U 73. minuti gosti su još jednom poveli golom Miroslava Mendaša, a u 80. minuti su potvrdili pobjedu golom Igora Margetića.

Drugoplasirana Mladost (Vž) je porazom 3:1 na gostovanju kod Trnja donijela Budućnosti titulu. Trnje je do 55. minute vodilo 3:0, a strijelci su bili Jurica Mikulić u 30. i 41. minuti te Ivo Marjanović u 55. minuti, dok je počasni gol za goste postigao Dario Lončarić u 83. minuti.

U preostala dva susreta skupine Istok, Sloboda ŠN je kod kuće izgubila 5:4 protiv Poleta (T), dok je Beretinec s čak 14:0 svladao Zagorca.

U skupini Zapad su odigrana tri susreta. Nova Ves je s 3:2 pobijedila Vratno, Podravac je s 2:1 slavio protiv Bratstva, a Vinica je ostvarila 5:1 pobjedu protiv Vindije.