Atletski kub Varaždin dva puta brončani na PH u planinskom trčanju na duge staze

Napisao/la: Varaždinske vijesti -
Članovi AK Varaždin Članovi AK Varaždin Foto: K Varaždin

Na Sljemenu je u organizaciji Atletskog kluba Sljeme održan 21. Sljemenski maraton. Na neki način to je već i kultna brdska utrka, na kojoj se svake godine okušavaju najbolji hrvatski brdski trkači i trkačice. S obzirom na opće poznatu situaciju s koronom, organizator je utrku limitirao na 500 natjecatelja koji su mogli trčati jedan, dva ili tri kruga odnosno utrke na 14, 28 ili 42 kilometra.

Najduža utrka bodovala se za pojedinačno i ekipno prvenstvo Hrvatske u planinskom trčanju na duge staze. Ove je godine konkurencija bila možda i najjača do sada jer su nastupili skoro svi najbolji brdski trkači.U takvoj konkurenciji članice i članovi Atletskog kluba Varaždin otrčali su odličnu utrku što je na kraju rezultiralo s dva treća mjesta u ekipnoj konkurenciji za Prvenstvo Hrvatske. Bolji su bili samo pobjednici iz AK Zabok (Špoljar, Gorički, Buzjak, 9:37:52) i drugoplasirano AK Sljeme (Radanac, Gregurek, Lepan, 9:58:26).

Troje najboljih atletičara Varaždina, koji su se bodovali za PH, bili su na 5. mjestu Andrej Hladnik (3:11:35), Igor Goričanec na 15. mjestu (3:26:48) i na 19. mjestu Zoran Križanić (3:36:14). Ukupno vrijeme varaždinske ekipe bilo je 10:14:37. U ženskoj konkurenciji pobijedila je ekipa AK Sljeme (Jurišić, Bonačić, Šimunović, 11:08:05), ispred ekipe iz AK FIT (Manđeralo, Bašić, Kostanić, 12:51:49). Varaždinska ekipa istrčala je stazu za 13:14:05, a pojedinačno je najbolja bila Mateja Kaniški na 6. mjestu (3:58:22), Alenka Horvat bila je 19. (4:27:24), dok je Ana Sajko zauzela 24. mjesto (4:48:39).

Što se tiče pojedinačnog PH, pobjednik utrke je bio Dejan Radanac (AK Sljeme, 3:01:42), a kod žena slavila je Veronika Jurišić (AK Sljeme, 3:35:19). AK Varaždin imao je predstavnike i u utrkama na 14 i 28 kilometara U utrci na 28 kilometara nastupio je Melko Ciglar koji je s istrčanih 2:48:03 zauzeo 21. mjesto dok je u utrci na 14 kilometara Neven Buhin zauzeo 8. mjesto (1:06:32). Ovim odličnim plasmanima i utrkama članovi AK Varaždin još jednom su potvrdili da spadaju u sam vrh hrvatskog brdskog i planinskog trčanja.