Učenici 6. OŠ Varaždin i ove godine među najboljima u državi Foto: 6. osnovna škola Varaždin

Učenici 6. OŠ Varaždin i ove godine među najboljima u državi

VV/I. Canjuga | 11.5.2016. u 08:02h | Objavljeno u Društvo

Učenici varaždinske 6. osnovne škole već su tradicionalno među najboljima u državi u kemiji, matematici, fizici, geografiji i drugim predmetima, a tako je bilo i ove godine.

Na državnom natjecanju iz matematike, održanom u Primoštenu, 6. OŠ Varaždin u konkurenciji najboljih sedmaša i osmaša predstavljalo je četvero učenika - Alisa Pevec (7.a, mentorica Nina Prašnjak) osvojila je 3. mjesto, Teo Putarek (7.c, mentorica Nina Prašnjak) osvojio je 8. mjesto, David Mikulčić (8.e, mentorica Vedrana Herman) osvojio je 4. mjesto, a Janko Vrček (8.e, mentorica Vedrana Herman) 9. mjesto.

Državno natjecanje iz kemije održavalo se od 18. do 21. travnja u Đurđevcu. Sedme razrede 6. OŠ je predstavljala Alisa Pevec, a predstavnici osmih bili su Andrea Križanić, Janko Vrček, Tija Vrček i Maja Špoljarić. Svi su dali sve od sebe i zadovoljni su svojim plasmanom, posebice Alisa koja je osvojila 2. mjesto.

- Svi smo dali sve od sebe, pokazali smo znanje stečeno na nastavi kemije, ali i dodatno znanje usvojeno izvannastavnim radom s mentoricama Karmen Holenda i Mihaelom Vrbnjak Grđan. Uspjehom smatram svoj rad ove školske godine, kada sam kao i prošle godine radila vrlo naporno i trudila se doseći najvišu razinu i ostvariti svoje ciljeve - ispričala je učenica 8.a razreda Maja Špoljarić.

Članovi ŠSD-a 6. OŠ Varaždin nastupili su na Državnom ekipnom prvenstvu osnovnih škola u plivanju koje se održalo u Čakovcu. Plivalo se na 50 metara u disciplinama leptir, leđno, prsno, kraul i štafeta 4x50m slobodno i mješovito. Ekipa u sastavu Rene Kelemen, Tin Dragović, Matej Čok, Erik Hunjek, Niko Balenta, Noa Cingula, Teo Putarek, Josip Cvetko i Janko Vrček osvojila je 8. mjesto.

Učenica 6.d razreda Dora Težak sudjelovala je na 23. državnom natjecanju iz geografije, a u vrlo jakoj konkurenciji najboljih mladih hrvatskih geografa 6. razreda, Dora je osvojila 4. mjesto.

Od 25. do 28. travnja održalo se Državno natjecanje iz fizike. 6. OŠ ove su godine predstavljala tri učenika: Vedran Kocijan (8.d), David Mikulčić (8.e) i Janko Vrček (8.e), a pokazali su jako dobro znanje. Vedran i David zauzeli su 14. mjesto, dok je Janko peti najbolji fizičar u državi.

Vrijedi spomenuti da će učenici 2.b razreda Iva Lukačević i Sara Lukačević te učenici 3.a razreda Ivor Belcar i Petar Đuričin sudjelovati na Državnoj smotri iz područja Građanskog odgoja i obrazovanja - Projekt Građanin, koja će se održati u Zagrebu 21. svibnja. Na Državnoj smotri bit će predstavljeno 77 projekata, od toga 20 projekata razredne nastave, 43 projekata predmetne nastave te 14 projekata srednjih škola. Projekt Građanin koji će predstaviti učenici razredne nastave 6. OŠ Varaždin je "Kad se male ruke slože... učionica na otvorenom".