Istok Rodeš Foto: HSS

Greška u drugoj vožnji košatala ga boljeg plasmana, Istok Rodeš na kraju 25.

| 15.12.2019. u 13:37h | Objavljeno u Sport

Varaždinski skijaš Istok Rodeš nakon sjajne prve vožnje gdje je ostvario sedmo mjesto, u drugoj vožnji je imao slabiji nastup i na kraju je zauzeo 25. mjesto u ukupnom poretku slalomske utrke Svjetskog kupa u Val d'Isereu.

U srednjoj dionici druge vožnje mu se dogodila greška, gdje je skoro izletio sa staze, ali se uspio vratiti u vožnju i unatoč izgubljenom vremenu uspio ostvariti vrijedan plasman. Da nije došlo do te greške, vjerojatno je mogao biti najmanje u top 10 skijaša današnje utrke.

Pobjedu je na kraju uzeo Francuz Alexis Pintarault (1:47.91), drugi je bio Šveđanin Andre Myhrer (1:49.35), dok je treće mjesto zauzeo Talijan Stefano Gross (1:49.38). Rodeš (1:51.63) je za pobjednikom zaostao 3.72 sekunde.

Druga dva hrvatska predstavnika u drugoj vožnji su bili Elias Kolega koji je završio na 15. i Matej Vidović koji je završio na 20. mjestu, dok je Filip Zubčić svoj nastup završio već u prvoj vožnji 45. najboljim vremenom.