I tribie dvorane na Dravi su sve popunjenije

Pojačani Texas zamalo iznenadio Automobil Lončar

| 31.12.2015. u 10:38h | Objavljeno u Sport

Četiri utakmice 1/16 finala i šest osmine finala igrane su posljednjeg natjecateljskog dana u 2015. godini NA 36. zimskom prvenstvu Varaždina u malom nogometu,koje se igra u dvorani na Dravi. Utakmica dana definitivno je bio gradski derbi Automobil Lončar & Ducati – Texas Auto Mak Interland.

Teksašani su se naime pojačali za ovu utakmicu trojicom vrsnih i dobro poznatih malonogometaša, Kujtimom Morinom, Igorom Mostarlićom i Dariom Šestićom. I baš je Mostarlić, nakon tvrdog prvog poluvremena bez golova, načeo mrežu Hranića u drugoj minuti nastavka, za erupciju oduševljenja na tribini na kojoj se organizirano smjestila navijačka skupina W.S. Texas. Tih je 1:0 dugo stajalo na semaforu da bi četiri minute prije kraja nakon krasne akcije Marko Ister skrenuo loptu u mrežu, iza nemoćnog Ante Mrmića, za 1:1 i – produžetke. Već u 2. minuti, Zoran Lukavečki je raspalio s 13-14 metara za vodstvo Automobila Lončar, minutu potom je Ister postigao još jedan gol za bijeg na 3:1 branitelja naslova, u zadnjoj minuti drugog produžetka samo je još Lukavečki potvrdio pobjedu „lončarovaca“, s konačnih (pre)uvjerljivih 4:1.

„Luda“ je bila i utakmica osmine finala ASO Ponos (Krapina) – P & F Zaštita (Zagreb). I tu je prvo poluvrijeme bilo bez golova, i tu je mreža načeta u drugoj minuti nastavka. Dva puta su Krapinčani, aktualni treći na Kutiji šibica, vodili, dva puta su Zagrepčani poravnavali. Prvi puta u osnovnom dijelu utakmice (D. Kunštek je doveo ASO u vodstvo, Mateo Mužek poravnao na 1:1), drugi puta u produžecima i to – kako!? Vincelj je u drugoj minuti prvog produžetka donio 2:1 ASO Ponosu i taj je rezultat stajao do osam sekundi prije kraja drugog produžetka! A onda je Marin Žugaj iz neposredne blizine poravnao na 2:2 za – penale! U prve tri serije svi su bili precizni (Rumbak, D. Kunštek i D. Kovačec za ASO, a Tolić, Gorše i Mužek za P & F), a onda je u dodatnom raspucavanju Dino Kovačec pogodio još jednom, a Ernest Malarić obranio udarac Mužeku pa je – ipak – u četvrtfinale prošao ASO Ponos.

Prijatelji su pružili sjajan otpor Grosuplju (i tu je u prvom poluvremenu bilo 0:0, kasnije su Rastoka i Kraljević zabili za slovenski sastav, a Jagić smanjio na 1:2 tri minute prije kraja), a po imenima i golovima najatraktivnija je bila utakmica Tornado – Ropox. S jedne strane nogometno iskustvo (Škerbić, Jertec, Šafarić, Golubar, Hojski, Jagačić, Slunjski), s druge odlična mladost (Cvek, Đurasek, Tuđan, Posavec, Kolarić, Marić, Modrić). Vodili su „ropoksovci“ i 1:0 i 2:1, na kraju je ipak bilo 5:3 za Tornado, zahvaljujući ponajviše fantastičnom Dariju Jertecu, po dosad prikazanom najboljem igraču turnira.

U veteranskom dijelu turnira PVC Stolarija Brlek je iznenadila favorizirani tnovečki sastav CB Kugla & Pivnica Stari mlin, ugodno je iznenađenje i lepoglavski Cojones, a kvalitativno je najbolja bila utakmica OPG Radiček Petgrad Nikotrade – IPA Zagreb. Koprivničani su izbacili veteranskog finalista Kutije...

SRIJEDA, 30.12.2015.

REZULTATI UTAKMICA

16:00    Repesaž (VET) IPA ZAGREB – NK VARTEKS VETERANI    3:1
16:40    1/16 (SEN) TORNADO (Lepoglava / Vž) – ROPOX (Varaždin)    5:3
17:20    1/16 (SEN) KONTROL BIRO (Zagreb) – LE TRESOR (Hrašćica)    7:0
18:00    1/16 (SEN) AUTOMOBIL LONČAR & DUCATI – TEXAS AUTO MAK INTERLAND    4:1 (1:1, pr)
18:40    1/8 (VET) OPG RADIČEK PETGRAD NT (Koprivnica) – IPA ZAGREB    2:0
19:20    1/8 (SEN) ASO PONOS (Krapina) – P & F ZAŠTITA (Zagreb)    2:2 (p. 6:5)
20:00    1/8 (SEN) PRIJATELJI (Bednja)  – AVTO GROSUPLJE (Grosuplje, SLO)    1:2
20:40    1/8 (VET) COJONES (Lepoglava) – ZABA (Zagreb)     3:1
21:20    1/8 (VET) CB KUGLA & STARI MLIN (Š-T) – PVC STOLARIJA BRLEK (Cerje)    1:5
22:00    1/8 (VET) CB BILIKUM (Varaždin) – ROMANTIČARI MULTI STAR (KC)    3:1

Već sutra, na Novu Godinu, igra se ostatak programa osmine finala i dvije utakmice četvrtfinala veteranskog turnira. Nepotrebno je i isticati da će svaka utakmica biti izuzetno zanimljiva, iako možda i ponovno najviše privlači pozornost novi varaždinski derbi Automobil Lončar & Ducati – Tornado ili zagrebački derbi Big Bang Team – Kontrol Biro...