Hrvatska protiv Norveške za treće mjesto na Europskom prvenstvu Foto: HRS

Hrvatska protiv Norveške za treće mjesto na Europskom prvenstvu

| 29.1.2016. u 22:32h | Objavljeno u Sport

U drugom polufinalu Europskog rukometnog prvenstva u Poljskoj reprezentacija Španjolske pobijedila je večeras u Krakowu reprezentaciju Hrvatske rezultatom 33:29, poluvrijeme 18:14 i tako se plasirala u finale, dok će Hrvatska igrati za treće mjesto.

Hrvatska je vodila od početka susreta s dva do tri gola prednosti, a od rezultata 13:10 za Hrvatsku Španjolci su prvo u 23. minuti izjednačili rezultat na 13:13, u 26. minuti Španjolska je imala prednost 14;13, dok u 29. minuti rezultat bio 17:14 za Španjolsku.

Na odmor se otišlo sa četiri gola prednosti za Španjolce, 18:14. Hrvatska je golom Šebetića u 46. minuti smanjila vodstvo Španjolaca na 24:23, ali izjednačiti nije uspjela. Presudilo je dakle posljednjih 10 minuta prvog poluvremena, u kojem su Španjolci napravili seriju i od vodstva Hrvatske 13:10 došli do svoje prednosti 18:14.

Najučinkovitiji u hrvatskoj reprezentaciji bili su Ivan slišković sa 6 golova, te Štrlek, Marić i Kopljar s po 4 gola. Kod Španjolaca po šest su golova postigli Rivera i Garcia.

- Čini se da smo protiv Poljske potrošili puno energije i pali smo u završnici prvog dijela. Igrači su umorni, dali su sve što su mogli - kazao je nakon utakmice hrvatski izbornik Željko Babić.

- Šteta, umor je bio prisutan zadnjh 10 minuta prvog dijela, a izgubili smo puno energije vračajući se u drugom dijelu. Jednostavno nismo mogli. Bliži se kraj turnira sve su ekipe umorne, medalja bi nam puno značila i moramo ići po nju - naglasio je kapetan hrvatske vrste Marko Kopljar.

U prvom polufinalnim susretu Njemačka je, nakon produžetaka, pobijedila Norvešku 34:33, tako da će u nedjelju u 17 sati i 30 minuta u finalu igrati Njemačka i Španjolska, a Hrvatska i Norveška odigrat će susret za treće mjesto od 15 sati.