| 29.12.2015. u 10:07h | Objavljeno u Sport

Čak 70 natjecatelja okupilo se na startu 3. kola Cross Lige Beretinec , na kojoj je i ovoga puta dominirao Josip Meštrić, trenutno vodeći u ukupnom poretku. Natjecalo se ukupno 70 trkača, a Ema Dania bila je najbrža žena na utrci od 3 kilometra s rezultatom 19:47, drugo mjesto zauzela je Ivanka Horvat s rezultatom 19:49, dok je treća bila Jasna Šprem Gušić sa rezultatom 20:58. Nakon tri kola, trenutno je vodeća Marina Obelić.

U muškoj kategoriji, na utrci od 3 kilometra, i ovo je kolo pobijedio Mario Novak sa rezultatom 13:07, koji sa tri uzastopne pobjede vodi u ukupnom poretku. Za drugo mjesto vodila se tijesna borba. Edi Petak završio je drugi sa vremenom 14:27, a Mario Horvat treći s 14:28.

Napeto je bilo i u ženskoj konkurenciji na 6 kilometara. Prva je u cilj utrčala Jelena Sekelj s vremenom 35:19. Samo 2 sekunde kasnije ciljem je prošla Dina Androić i osvojila drugo mjesto, dok je treća bila Maja Matačić, koja je za pobjednicom kasnila samo 7 sekundi. Trenutno je nakon tri kola vodeća Andreja Migles.

Josip Meštrić i ovo je kolo potvrdio apsolutnu dominaciju na Cross Ligi Beretinec. I ovo je kolo bio neuhvatljiv ostalim natjecateljima te je sa vremenom 27:23 potvrdio pobjedu i vodstvo u poretku. Ivan Gotal bio je drugi s vremenom 30:11 a treći je bio Ivica Plantak sa vremenom 30:27. Sljedeće kolo je na rasporedu 9. siječnja.