Momčad Tornada

Počelo 36. zimsko prvenstvo Varaždina u malom nogometu Pan kup Varaždin

| 14.12.2015. u 10:31h | Objavljeno u Sport

Sjajan je bio jučerašnji dan otvaranja 36. Zimskog prvenstva Varaždina u malom nogometu, pod nazivom „Pan kup Varaždin“. U dvorani na Dravi odigrano je 15 utakmica u kojima nije nedostajalo kvalitetnog malog nogometa, atraktivnih poteza i pogodaka. Postignuto ih je ukupno 69, u prosjeku dakle gotovo pet po utakmici.

Efikasnošću su prednjačili seniori MIP Weylanda iz Pušćina (8 golova) i krapinskog ASO Ponosa (6 pogodaka) te veterani Lepoglave (8) i Bilikuma petkom (7), no prvospomenutoj ekipi iz Pušćina pripala je još jedna „titula“ – ona aktera najbolje utakmice dana, protiv varaždinskog Tornada. Unatoč činjenici da je baš ta utakmica (jedina) završila bez pogodaka, obilovala je svime onim lijepim što (mali) nogomet krasi – atraktivnim potezima, sjajnim akcijama, tempom i čvrstinom... Ne čudi ako se zna tko su akteri koji su „potpisali“ tu utakmicu – MIP Weyland sa svojim tradicionalno sjajnim protagonistima (Žganec, Kralj, Bobičanec...), ali ove zime i s pojačanjima s „ove strane Drave“ Krasniqijem i Sokserom, a Tornado prepun poznatih nogometnih imena, s reprezentativnim i(li) međunarodnim iskustvom - Škerbić, Šafarić, Režić, Jertec, Jagačić, Hojski, Slunjski...

Izvrsnu su utakmicu odigrali i Texas Auto Mak Interland i Matteo pizzeria & Plantić Transporti. Glavici, Mrmiću, Kukecu i društvu u „teksaškim“ redovima na megdan su stale brojne poznate (malo)nogometne face „skrivene“ iza imena lepoglavskih sponzora, poput Željka Petrovića, Šinjorija, A. Kovačeca, Pavića, Repinca. Varaždinci su vodili na poluvremenu 1:0 golom Luke Samboleca, ali su u nastavku Pezelj i Kovačec preokrenuli, Alen je za pobjedu lepoglavskog sastava zabio u predzadnjoj minuti utakmice.

S glatkih 4:0 krenuo je i branitelj naslova, Automobil Lončar & Ducati Compomenti, iako su Višnjičani bili veći dio utakmice tvrd orah. Pobjednik pak od prije tri godine, slovenski Grosuplje avto, prvo je upisalo dvije pobjede za osvajanje skupine. Hoće li im 2:1 i 4:2 pobjede biti dovoljne za jedno od prva četiri mjesta među prvacima grupa koji će izravno u osminu finala, pokazat će daljnji rasplet turnira. Koji pak se nastavlja večeras (ponedjeljak, 14. prosinca) od 18 sati.

19:40    TC LEXI (Klenovnik) – CB SERMAGE (Varaždin)    3:0
20:20    MIP WEYLAND (Pušćine) – CATERING ROMANTIKA & AŠ SIGNAL (Presečno)    8:3
21:00    MIP WEYLAND (Pušćine) – TORNADO (Varaždin)    0:0
21:40    (VET) CB BILIKUM (Varaždin) – CB KUGLA & STARI MLIN (Šem./Trn.)    2:2
22:20    (VET) BILIKUM PETKOM (Varaždin) – MNE BANFICA (Varaždin)    7:0