Najviše su se istaknule seniorke AK Sloboda u štafeti 4 x 200 m, Hižman, Dudek, Jambrović i Pokos,  koje su pobijedile s 1:39,57 Foto: AK Sloboda

Ženske štafete AK Sloboda dominirale na PH u Zagrebu

| 12.5.2019. u 13:37h | Objavljeno u Sport

U Zagrebu je održano  atletsko Prvenstvo Hrvatske u štafetama, na kojem je nastupilo je više od 120 štafeta iz 16 hrvatskih klubova, a varaždinski Atletski klub Sloboda imao je 8 štafeta u 5 različitih kategorija.

Najviše su se istaknule seniorke u štafeti 4 x 200 m, Marija Hižman, Kristina Dudek, Mateja Jambrović, Lucija Pokos, koje su pobijedile s rezultatom 1:39,57. Osim njih zlatne medalje su osvojile mlađe kadetkinje na 4 x 60 m, Stella Jurak, Enia Aladrović, Jana Koščak, Dora Androlić, s rezultatom 32,04.

Srebrnu medalju osvojili su mlađi kadeti u štafeti 4 x 60 m (Pinter, Trubić, Purgarić, Kišak), a brončane su bile mlađe kadetkinje na 4 x 200 m (Jurak, Aladrović, Košćak, Androlić) te seniori i seniorke na 4 x 100 m (Jambrović, Marciuš, Pokos, Stojanović)

Sudjelovale su i štafete mlađih kadeta na 4 x 200 m (Cafuk, Purgarić, Kišak, Pinter) koja je zauzela 4. mjesto, štafeta seniora na 4 x 100 m (Hižman, Bečeheli, Dudek, Žnidarić) koja je bila 6. i seniora na 4 x 200 m (Žnidarić, Bečeheli, Stojanović, Marciuš) koja je zauzela 4. mjesto.