Marsonija je iskoristila svoje prigode na teškom terenu i hladnom vremenu Foto: Martin Novosel

Varteks s tri gola u mreži izgubio od Marsonije, favorita za osvajanje Treće HNL Istok

| 18.3.2018. u 17:26h | Objavljeno u Sport

Nogometaši Varteksa su nakon remija 1:1 u četvrtak protiv Vukovara 1991 na stadionu Varteksa na dobrom terenu i ugodnoj večernjoj temperaturi, odigrali susret 17. kola Treće HNL Istok protiv Marsonije u drastično drugačijim uvjetima, blatnom terenu stadiona Slobode te na temperaturi blizu ništice uz vjetar i lagani snijeg.

Marsonija je došla na današnji susret u ulozi favorita, kao jedan od kandidata za osvajanje lige, te je opravdala tu ulogu uvjerljivom 3:0 pobjedom protiv domaće ekipe Varteksa. Gosti su u vodstvo stigli već u 15. minuti pogotkom Marka Čanića, povećanje vodstva na 2:0 u 32. minuti je bilo djelo Bruna Bobana, a isti igrač je zabio i treći gol za goste iz Slavonskog Broda.

Sljedeći susret, Varteks putuje u Belišće (16 bodova) gdje će igrati protiv istoimenog domaćina koji varaždinskoj momčadi (13 bodova) na začelju bježi tri boda nakon današnje 2:1 pobjede na gostovanju kod Vukovara 1991.