Varaždinski skijaš Istok Rodeš do novog postolja na superveleslalomu u Sella Nevei

Rodeš je na današnjem prvom superveleslalomu osvojio 3. mjesto Rodeš je na današnjem prvom superveleslalomu osvojio 3. mjesto Foto: Instagram

Nakon što je protekli vikend došao do svog prvog mjesta u sezoni, Istok Rodeš je na današnjim utrkama državnih prvenstava u superveleslalomu u talijanskoj Sella Nevei došao do novog postolja na prvoj utrci, osvojivši 3. mjesto, dok je na drugoj osvojio 4. mjesto.

Rodeš je do trećeg mjesta vremenom 1:05.45 što je bio zaostatak od 1.28 sekundi za pobjednikom utrke i kolegom iz hrvatske reprezentacije Filipom Zubčićem (1:04.17), a drugo mjesto, na kojem se našao još jedan Hrvat Natko Zrnčić Dim (1:05.33), mu je izmaklo za 12 stotinki.

U drugoj superveleslalomskoj utrci, poredak je bio uglavnom isti, Zubčić je bio prvi s vremenom 1:04.55, Zrnčić Dim drugi (1:04.72), ali ovaj put se na trećem mjestu našao Slovak Matej Prielozny (1:05.09), a Rodeš je bio četvrti s vremenom 1:05.27 i zaostatkom od 72 stotinke.