Pobijedile u finalu na gostovanju protiv Bjelovara 3:2 (23:25, 26:28, 25:23, 25:20, 15:11) Foto: Martin Novosel

Varaždinke osvojile naslov odbojkaškog Kupa regije centar

| 8.10.2016. u 19:34h | Objavljeno u Sport

Nakon što su proteklog vikenda iznenađujuće pobijedile favoritkinje Azenu iz Velike Gorice (prvoligaški sastav) u polufinalu Kupa regije centar, seniorski sastav Odbojkaškog kluba Kitro Varaždin je danas slavio na finalnom susretu u Bjelovaru protiv istoimene ekipe rezultatom 3:2.

Odbojkašice Kitro Varaždina su prilično loše krenule u susret protiv Bjelovara na njihovom terenu te su nakon prva dva seta već gubile 2:0 (25:23 i 28:26), iako su oba seta tijesno pripala domaćinu. Ipak, varaždinke su se nakon tog pribrale i nakon uzbudljivog trećeg seta koji su morale dobiti da ostanu u susretu (25:23), četvrti set su dobile 25:20, a odlučujući peti seti su dobile 15:11.

Osim osvojenog naslova, odbojkašice Kitro Varaždina su ostvarile i plasman u osminu finala Hrvatskog nacionalnog kupa, a svog protivnika će doznati početkom idućeg tjedna.