Varaždinac Istok Rodeš do trećeg mjesta na dvije utrke u Gstaadu Saanenlandu

Istok Rodeš se priprema za Zimske olimpijske igre u Pjongjangu Istok Rodeš se priprema za Zimske olimpijske igre u Pjongjangu Foto: Arhiva HSS

Istok Rodeš diže formu uoči nadolazećih Zimskih olimpijskih igara u Pjongjangu na kojima očekuje nastupe u slalomu i kombinaciji te je na dvije slalomske utrke u švicarskom Gstaadu Saanenlandu (23. i 24. siječnja) još jednom stao na postolje, osvojivši dva treća mjesta.

Prva utrka je bila dio švicarskog državnog juniorskog prvenstva i tamo je osvojio treće mjesto sa vremenom 1:43.60, a za pobjednikom utrke Španjolcem Alejandrom Puenteom Tasiasom je zaostao za 87 stotinki (1:42.73), dok mu je drugo mjesto koje je zazuzeo Francuz Simon Piolain promaklo za 32 stotinke (1:43.28).

Druga utrka je bila FIS utrka, a nju je Rodeš završio s vremenom 1:38.26 također osvojivši treće mjesto. Za pobjednikom Simonom Piolainom je zaostao 47 stotinki (1:37.79), dok je jako blizu bio da zauzme drugo mjesto koje je na kraju sa samo dvije stotinke boljim vremenom (1:38.24) zauzeo Švicarac Anthony Bonvin.