Istok Rodeš Foto: Instagram

Varaždinac Istok Rodeš blizu postolja na slalomskoj utrci u Pampeagu

| 5.4.2018. u 16:15h | Objavljeno u Sport

Polako se bliži kraj skijaške sezone, ali varaždinski skijaš Istok Rodeš je još uvijek aktivan na skijaškim stazama. Danas je odvozio slalomsku FIS utrku Pampeagu u Italiji i zamalo našao svoje mjesto na postolju, ali se morao zadovoljiti četvrtim mjestom.

Ukupnim vremenom 1:38.52 zaostao je za trećim mjestom i broncom za 15 stotinki, a tamo se našao Talijan Alex Vinatzer s ukupnim vremenom 1:38.37, dok je ukupni pobjednik bio Austrijanac Dominik Raschner (1:37.84), dok je drugo mjesto osvojio Slovenac Žan Grošelj (1:38.30).

Rodeš je bio najbolje plasirani Hrvat na utrci, Elias Kolega (1:38.81) je osvojio osmo mjesto, a Samuel Kolega nije završio prvu vožnju. Sutra je na rasporedu još jedna slalomska utrka u Pampeagu.