Hrvatska reprezentacija nakon pobjede nad Ukrajinom i osvajanja bronce

Varaždinac Enes Garibović osvojio ekipnu broncu na EP u Španjolskoj

| 31.3.2019. u 18:46h | Objavljeno u Sport

Varaždinac Enes Garibović osvojio ekipnu broncu na EP u Španjolskoj. Hrvatska muška reprezentacija u borbama, u sastavu Ivan i Anđelo Kvesić, Enes Garibović, Zvonimir Živković, Ivan Martinac, Ante Mrvičić, Stjepan Štimac, osvojila je ekipnu brončanu medalju na 54. Europskom prvenstvu u karateu u španjolskom gradu Guadalajari.

U završnom susretu pobijedili su Ukrajinu (Čobotar, Herčuk, Horuna, Kšenžik, Lahunov, Talibov, Torošanko) rezultatom 3-0.

Hrvatska je na taj način osvojila čak 81. seniorsku  medalju  u povijesti Europskih prvenstava od samostalnosti, a prvenstvo u Španjolskoj završava s tri bronce. Ivan Kvesić nakon novih uspjeha već sada vrlo je blizu nastupu na Olimpijskim igrama u Tokiju.

Enes Garibović je u pojedinačnom dijelu u kategoriji do 75 kilogram,a nastup završio u 2. kolu. Na EP u Guadalajari sudjelovalo je 508 natjecatelja iz 51 zemlje.