Varaždin u prvom susretu ove sezone na domaćem terenu osvojio bod, s Kustošijom odigrao 3:3 Foto: Krešimir Đurić

| 11.9.2021. u 20:52h | Objavljeno u Sport

Kraj utakmice, Varaždin je osvojio bod u prvom nadmetanju ove sezone na domaćem terenu.

Opomena Matej Senić, zbog prekršaja pred golom Varaždina.

Opomena treneru Varaždina Mariu Careviću zbog prigovara glavnom sucu.

Najmanje tri minute sudačke nadoknade vremena. Varaždin pokušava doći do četvrtog gola.

U 88. minuti nakon ubačaja Kolarića s desne strane Postonjski je udarcem iz prve s oko 17 metara loptu poslao zamalo pored gola.

U 87. minuti na ubačaj Šege s desne strane Herrea je pred golom s lijeve strane pucao, ali je loše zahvatio loptu.

U 83. minuti Herrea je s lijeve strane loptu ubacio po zemlji na desetak metara od gola gostiju, na loptu je natrćao Topić i poslao je preko gola.

U 82. minuti s ruba kaznenog prostora s lijeve strane pucao je Raužan, ali je lopta otišla pored gola Varaždina.

U 79. minuti Varaždin je izjednačio na 3:3. Iz slobodnog udarca s desne strane loptu je na 11 metara od gola ubacio Postonjski, loptu je na glavu dočekao Senić i poslao ju tik uz vratnicu u desnu stranu gola Kustošije.

U 75. minuti izmjena kod Varaždina, umjesto Pellumbija u igri je Herrera.

U 74. minuti Varaždin je smanjio na 2:3, strijelac je bio Topić, koji je nakon ubačaja lopte s lijeve strane pred golom gostiju proigran od Kolarića.

U 71. minuti dvije izmjene kod Kustošije, izašli su Ivanković i Kosić, a ušli Zenko i Plantak.

U 65. minuti novi gol za Kustošiju, na 3:1 povisio je Šaronja, koji je jednu odbijenu loptu od domaće obrane sa 17 metara preciznim poluvisokim udarcem sproveo u mrežu nemoćnog Kovačića.

U 64. minuti dvije izmjene kod gostiju u igru su ušli Vukelić i Šaronja.

U 60. minuti tri izmjene kod domaćina, igru su napustili Teklić, Elezi i Posavec, a ušli su Igrec, Topić i Lusavec.

U 59. minuti Senić je s pet metara pucao glavom zamalo pored lijeve vratnice gola gostiju.

U 57. minuti Vuk je nakon kornera s desne strane loptu s 18 metara poslao preko gola.

U 56. minuti sjajan prodor Posavca po desnoj strani, na kraju korner za Varaždin.

Nakon centaršuta u kazneni prostor gostiju s desne strane, lopta je na dva metra od gol linije došla do Senića, koji ju je u 48. minuti po zemlji uputio zamalo pored gola.

U 47. minuti opomenut je Roko Ivanković.

Na početku drugog dijela izmjena kod domaćina umjesto Mekića u igri je Vuk. Gosti su nastavili susret s 11 igrača koji su završili prvo poluvrijeme.

Kraj prvog poluvremena, na odmor se odlazi rezultatom 1:2. Varaždin je imao više loptu u nogama i više prilika i poluprilika, ali su gosti dva puta zatresli mrežu, jednom iz igre, drugi put iz kaznenog udarca, a domaćin je do sada samo jednu loptu pospremio iza leđa golmana Šuškovića i to iz kaznenog udarca.

U 46. minuti Varaždin je smanjio na 1:2, golom Igora Postonjskog s 11 metara.

Kazneni udarac za Varaždin u šesnaeestercu gostiju golman Kustošije srušio je Šegu.

Minuta sudačke nadoknade vremena.

U 44. minuti nakon kornera s desne strane lopta je na metar od gola došla do Elezija, koji je nije uspio sporvesti u mrežu, već ju je rukama uhvatio golman gostiju.

U 43. minuiti Stolnik je pucao prema golu sa 16 metara, ali je obrana Kustošije izbacila loptu u korner.

U 40. minuti opomenut je Igor Postonjski zbog prekršaja na sredini terena.

U 39. minuti izmjena kod gostiju, igru je napustio Smoljo, a upaoi Pavković.

U 37. minuti dvije nove poluprilike Varaždina pred golom gostiju nakon prekida,slobodnog udarca a kasnije i kornera, međutim i dalje ostaje 2:0 za Kustošiju.

U 33. minuti sigurni realizator najstrože kazne bio je Filip Kosić za povećanje vodstva gostiju na 2:0.

Objašnjavali su igrači Varaždina sucu da je Kolarića lopta pogodila u ruku, bez namjere da igra njome,ali je sudac ostao dosljedan svojoj odluci.

U 32. minuti kazneni udarac za goste nakon što je rukom u kaznenom prostoru igrao Kolarić. Akcija Kustošije išla je po lijevoj strani, s ruba kaznenog kazenog prostora lopta je ubačena u kazneni prostor a na metar od igrača Kustošije bio je Kolarić, kojeg je lopta pogodila u ruku i sudac je pokazao na bijelu točku.

U 30. minuti Varaždin je imao priliku za izjednačenje, ali u dvije situacije pred golom Šuškovića lopta ipak nije ušla u mrežu gostiju

U 26. minuti hladan tuš na stadionu. Kustošija je povela 1:0, golom Roka Ivankovića. Akcija gostiju išla je po desnoj strani, odakle je lopta po zemlji upućena na 11 metara od gola, gdje ju je dočekao Ivanković i preciznim udarcem poslao u mrežu nemoćnog Kovačića.

U 20. minuti zbog prekršaja nad Posavcem na sredini terena opomenut je igrač Kustošije Dario Barada.

U 19. minuti iz slobodnog udarca s oko 25 metara lijevo iskosa prema golu varaždina pucao je Roko Ivanković u ruke vratara domaćina Matije Kovačića.

Varaždin puca prema golu Šuškovića sa svih strana, ali je mreža gostiju i dalje netaknuta.

U prvih pet minuta susreta Varaždin je bolji suparnik, imao je dvije prilike, a jednom je lopta pogodila i vanjski dio mreže.

Sudarc utakmice je Ivan Antunović iz Velike Gorice, a pomažu mu Josip Vitez iz Kobilića i Ivan Starčević iz Bjelovara.

Kustošija je započela susret sa slijedećih 11 igrača: Šušković, Barada,Šimunić, Jurčec, Ivanković, Kim, Kosić, Raužan, Unušić, Klarić i Smoljo.

Varaždin je utakmicu počeo u sastavu: Kovačić, Pelumbi, Senić, Stolnik, Posavec, Postonjski, Mekić, Teklić,Elezi, Kolarić, Posavec i Šego.

Na novom hibridnom terenu gradskog stadiona u Varaždinu, pred solidno popunjenom zapadanom tribinom, u 19 sati počeo je susret 4. kola Druge HNL između Varaždina i Kustošije.