Varaždin u Zagrebu od Kustošije pretrpio prvi poraz ovog prvenstva

Varaždin još jednom nije imao igru za momčad Kustošije koja očito ne leži varaždinskoj momčadi Varaždin još jednom nije imao igru za momčad Kustošije koja očito ne leži varaždinskoj momčadi Foto: Dražen Novosel

U susretu 5. kola Druge HNL, koja je danas poslijepodne po sunčanom i vrlo toplom vremenu odigrana na stadionu Kustošije u Zagrebu, pred oko 400 gledatelja, momčad Kustošije nanijela je prvi poraz u ovom prvenstvu sastavu Varaždina rezultatom 2:1, poluvrijeme 1:0 za goste. Strijelac za Varaždin bio je Leon Benko u 37. minuti, a za Kustošiju Toni Kolega u 75. minuti i Matija Čakarun u 87. minuti nadmetanja.

Domaćin je prema viđenom zaslužio slavlje i ponovno se pokazao kao sastav koji ne leži varaždinskoj ekipi.Varaždinska je momčad imala podršku svojih navijača s tribina stadiona u Zagrebu, s obzirom da je u organizaciji kluba u Zagreb stigao jedan autobus s navijačima, a dosta ih je pristiglo i osobnim automobilima. Varaždin,sukladno najavama na ovom susretu nije u svojim redovima imao ozlijeđene Miklića i Martinagu, a Brezovec je bio na klupi za pričuve.

Kustošija je puno bolje ušla u utakmicu, krenula od prve minute prema golu Ante Mrmića, pa se već u 4. minuti zatresla mreža gostiju, ali je pomoćni sudac Vice Vidović iz Splita označio zaleđe domaćeg napadača Ivora Ljubanovića, koji je loptu iz neposredne blizine poslao u mrežu. Dogodilo se to nakon akcije u kojoj su sudjelovali Jurica Kovačić i Petar Šimunić, a na kraju je lopta, pred golom Mrmića, došla do Ljubanovića, koji je, srećom po varaždinsku obranu, bio u zaleđu.

U 8. minuti u lijevoj strani kaznenog prostora pucao je Mihovil Rašić, ali je njegov udarac po zemlji vratar Mrmić bez poteškoća uhvatio. U 27. minuti s oko 18 metara desno iskosa nakon akcije domaćina udarac je okušao Jurica Kovačić, ali je lopta otišla pored desne vratnice gola Ante Mrmića. U 29. minuti Benko je sa 17 metra desno iskosa uputio prvi udarac prema golu domaćina, ali je lopta otišla daleko iznad gola Kustošije.

Na suprotnoj strani u stopostotnoj prilici našao se Jurica Kovačić, koji je s desne strane, s oko 16 metara, pucao snažno ali pored lijeve vratnice golmana Mrmića. U 31. minuti desnu stranu obrane Kustošije probio je Bamidele ubacio loptu u kazneni prostor Kustošije za Benka, koji je pucao od prve, ali neprecizno. U 35. minuti Ljubanović se spustio po desnoj strani i s oko 17 metara desno iskosa pucao u desnu stranu gola Varaždinaca. Mrmić se bacio, ali je lopta otišla izvan granica igrališta.

Varaždin je došao u vodstvo u 39. minuti. U kazneni prostor Kustošije lopta je ubačena s desne strane, iz slobodnog udarca sa sredine terena koja pripada domaćinu. Lopta je došla u lijevu stranu kaznenog prostora domaćina do Ćelića, koji ju je spustio u sredinu pred gol za Leona Benka, a ovaj ju je od prve preciznim udarcem spremio u desni donji kut nemoćnog vratara Borne Žitnjaka.

U 43. minuti solo akcija Glavice po lijevoj strani, nakon sprinta izašao je pred vratara Žitnjaka, kojem je loptu po zemlji pokušao poslati kroz noge, ali je domaći vratar loptu skrenuo u korner. U nastavku susreta trener Varaždina Miljenko Mumlek odlučio je u svlačionici ostaviti Emanuela Črnka u svlačionici, a umjesto njega na teren je ušao Matija Kolarić. Kustošija je od prve minute drugog dijela krenula prema golu Ante Mrmića, ne bi li izjednačila rezultat, imala više loptu u nogama, a u 56. minuti u dobroj se situaciji našao Petar Šimunić, koji je pucao glavom s oko 5 metara od gola Mrmića, ali je lopta otišla preko gola Varaždinaca.

U 65. minuti Glavica je probio lijevu stranu obrane domaćina i pucao snažno, ali preko grede gola Kustošije. U 69. minuti trener Mumlek odlučio je s terena povući Glavicu, a u igru je ušao Sačer, koji je u 72. minuti na dodavanje Kolarića uputio udarac prema golu s oko 20 metara lijevo iskosa, ali je lopta završila pored lijeve vratnice gola domaćina.

Kustošija je izjednačila u 75. minuti,a strijelac je bio Toni Kolega, koji je s lijeve strane, nakon pogreške Senića, izašao sam pred vratara Mrmića i loptu po zemlji poslao u mrežu varaždinske momčadi. Kustošija je povećala u vodstvo u 87. minuti nakon pogreške vratara Mrmića koji je pogrešno procijenio let lopte i istrčao s gol linijje te ga je Matija Čakarun prebacio loptom s oko 16 metara desno iskosa.

U završnici susreta Leonard Vuk imao je priliku nakon prodora po lijevoj strani izjednačiti rezultat, ali je njegov udarac završio pored lijeve vratnice gola Žitnjaka.