Uspješan nastup članova Baroka na plivačkom natjecanju u Vukovaru

| 6.11.2023. u 10:27h | Objavljeno u Sport

Proteklog vikenda, u organizaciji PK „Vukovar“ održano je plivačko natjecanje „Dunav Kup“ . Natjecanje je okupilo 250 plivača i plivačica iz 9 plivačkih klubova.

Od članova varaždinskog PK Barok nastupili su: Dina Cilar, Eva Đurasek, Jana Bais, Paloma Pajić, Tina Rogina, Mila Mendaš, Helena Zadravec, David Jačmenica, Jan Žganec, Jan Peremin, Karlo Erdelja, Viktor Vizjak, Lovro Čalopa, Nataniel Vukovac, Aleksandar Fic i Karlo Petek. Svi naši plivači poboljšali su svoja vremena, te je isplivano 58 osobnih rekorda.

Posebno su razveselili osvajači medalja Jan Žganec, Karlo Petek, Viktor Vizjak, te štafeta u sastavu : Eva Đurasek, Lovro Čalopa, Karlo Petek i Tina Rogina.

Jan Žganec osvojio je zlatnu medalju na 100 leđno, te brončane medalje u disciplinama 100 prsno i 200 mješovito.
Karlo Petek je u četiri individualna nastupa osvojio četiri medalje : dvije zlatne medalje na 100 leptir i 100 slobodno, srebrnu medalju na 200 mješovito, te broncu u disciplini 100 leđno.

Viktor Vizjak bio je uspješan u disciplini 50 leptir i doplivao do srebra. Moramo spomenuti da su Karlo Petek i Viktor Vizjak plivali u kategoriji sa godinu dana starijim plivačima, te nas njihovo osvajanje medalja posebno raduje.

Štafeta 4x50 mješovito u sastavu : Eva Đurasek, Lovro Čalopa, Karlo Petek i Tina Rogina završili su utrku kao drugoplasirani, te osvojili srebrne medalju i pehar.