U varaždinskoj Areni nastavljeno Europsko kadetsko rukometno prvenstvo

Rusija je u završnici došla do pobjede nad Poljskom Rusija je u završnici došla do pobjede nad Poljskom Foto: ehf

Nakon dana odmora nastavljeno je Europsko kadetsko rukometno prvenstvo, koje se do 19. ovoga mjeseca igra u sportskim dvoranama u Koprivnici i u Varaždinu.

Današnji je program u dvorani na Dravi otvoren dvjema utakmicama međuskupine u kojoj se reprezentacije natječu za plasman do 11. mjesta na ovom Euru, jer će najbolji 11 od 16 reprezentacija s Europskog kadetskog prvenstva slijedeće godine nastupiti na Svjetskom prvenstvu u Makedoniji.

U prvoj utakmici današnjeg programa Rusija je pobijedila Poljsku 27:26, iako su Poljaci vodili na poluvremenu (15:12) i većim dijelom susreta. U drugoj utakmici Mađarska je svladala Sloveniju 29:20, poluvrijeme 18:10.

U 18 sati i 30 minuta počet će prvi susret Skupine 1 između Španjoske i Švedske,a u 20 sati i 30 minuta igrat će Njemačka i Island.