Teška ali zaslužena pobjeda Dabrova u Graberju nad Umagom

Frano Vujović je na večerašnjem susretu protiv Umaga postigao četiri gola Frano Vujović je na večerašnjem susretu protiv Umaga postigao četiri gola Foto: Krešimir Đurić

U susretu 13. kola Premijer rukometne lige, prvom susretu u ovoj godini, momčad GRK Varaždina 1930 je večeras u dvorani u Graberju došla do velike pobjede nad drugoplasiranim Umagom, rezultatom 28:26, poluvrijeme 13:10.

Dabrovi, koji su odigrali susret bez ozlijeđenog Dominika Novaka i novopridošlog pivota Karla Šerića kojeg nisu uspjeli registirati za večerašnji susret,bili su u vodstvu u većem dijelu utakmice.

Gosti su u 46. minuti izjednačili rezultat na 19:19, a dvije minute kasnije uspjeli su i doći u vodstvo od 22:21, međutim varaždinska se momčad nije predavala i na kraju teško ali zasluženo došla do pobjede i dva velika boda.

Najefikasniji na susretu bili su kapetan Dabrova Jurica Vidaček i desno krilo Umaga Marin Sinčić s po 8 postignutih golova. po četiri su gola u momčadi GRK Varaždina 1930 postigli Tomislav Špruk, Frano Vujović i Luka Trojko.

Bila je ovo peta pobjeda Dabrova ove sezone koji sada imaju 12 osvojenih bodova, a u 14. će kolu biti gosti Gorice.