Jelena Sekelj osvojila je zlatnu medalju

SRD 315 Sjeverozapad vratio se sa zlatom s Risnjak traila

| 14.7.2016. u 14:37h | Objavljeno u Sport

Neodoljiva priroda Nacionalnog parka Risnjak okupila je čak oko 400 natjecateljima, koji su na utrci Risnjak Trail trčali prekrasnim goranskim šumama, vrhovima Risnjak (1528 m) i Snježnik (1506 m) i ostalim prekrasnim predjelima nacionalnog parka. Varaždinski klub SRD 315 Sjeverozapad i sa ovog se natjecanja vratio s medaljom.

Utrka je započela u NP Risnjak, u Crnom Lugu. Nakon 3,5 km makadama, natjecatelji su se našli na Horvatovoj stazi. Ova single track planinarska staza vodila je do vrha Risnjaka (1528m), što je Varaždincima, koji su prvi puta bili na ovoj utrci, stvorilo dosta poteškoća. Naime, obje utrke startale su u isto vrijeme i masa od 400 ljudi koja se odjednom našla na uskom planinarskom putu stvorila je nepreglednu „stonogu“.

Usprkos problemima s gužvom na stazi i nemogućnosti trčanja u svojem tempu, SRD 315 Sjeverozapad je u konkurenciji od oko 400 natjecatelja postigao odlične rezultate. Tako je na utrci duljine 16 km pobjedu među ženama, ukupno i u kategoriji, sa vremenom 2:11:04, odnijela Jelena Sekelj.  Na 39. mjestu i kao 19. senior utrku je uspješno završio Petar Martinec, sa vremenom 2:08:37. Dario Petrinić ciljem je prošao nakon 2:47:33, kao 38. senior i 104 ukupno.

Članove SRD 315 Sjeverozapad koji su sudjelovali na utrci od 29 km put je dalje preko Risnjaka vodio u dolinu Lazac, odakle su se penjali na otvoreni greben Međuvrha i Snježnika. Preko Cajtiga i Risnjaka, vratili su se u Crni Lug na cilj utrke.

Vanja Ilsić bila je jedina ženska predstavnica SRD 315 Sjeverozapad na duljoj utrci te u cilj ušla s odličnim vremenom 5:49:33. Vanja je 7. mjestom u kategoriji seniorki i odličnim 18.mjestom u ukupnom poretku potvrdila odličnu formu.

Marko Dugandžić ciljem je prošao nakon 4:48:14, čime se plasirao ukupno na 49.mjesto i 19. mjesto u kategoriji seniora. Ranko Orehovec utrku je završio u vremenu 5:01:47, na 57. mjestu ukupno i 35. mjestu u kategoriji muškaraca iznad 35 godina. Nakon 6:03:21 sati ciljem je prošao Miroslav Popović, ukupno 95. i 61. u kategoriji.

Ubrzo nakon Miroslava, utrku je s vremenom 6:10:25 završio i Vanja Lončar, čime je osvojio 97. mjesto ukupno i 26. mjesto među seniorima. Od Varaždinaca na utrci su još sudjelovali i Marko Muhar, Darko Martinović i Vanja Canjuga.