Iako je Francuska povela u 10. minuti, Španjolska je na kraju zasluženo pobijedila i plasirala se u polufinale Iako je Francuska povela u 10. minuti, Španjolska je na kraju zasluženo pobijedila i plasirala se u polufinale Foto: Krešimir Đurić

Varaždin i stadion Varteksa bili su danas domaćin prve od tri utakmice EURO-a U-17, koje se igra u Hrvatskoj. Danas je odigran četvtfinalni susret između reprezentacija Španjolske i Francuske, u kojoj su slavili Španjolci rezultatom 3:1, poluvrijeme 2:1.

Povela je reprezentacija Francuske u 10. minuti golom Gouiria, nakon akcije po lijevoj strani. Izjednačili su Španjolci u 17. minuti golom Moreya nakon solo akcije po desnoj strani. Na 2:1 povisio je Ruiz iz kaznenog udarca u 35. minuti, a gol za 3:1 postigao je Gomez u 56. minuti nadmetanja.

U današnjem prvom četvrtfinalu Turska je pobijedila Mađarsku. U sutrašnjim četvrtfinalima u 12 sati sastat će se Engleska i Irska, a od 17.45 sati igrat će Njemačka i Nizozemska.

Na stadionu Varteksa u utorak će se igrati polufinale od 20.15 sati između Španjolske i pobjednika susreta Njemačka - Nizozemska, te finalni susret u petak, 19. svibnja, od 20 sati i 15 minuta.