Istok Rodeš Foto: HSS

Istok Rodeš 21. slalomaš svijeta, osvojio 10. mjesto na završnici Svjetskog kupa u Andori

| 17.3.2019. u 13:56h | Objavljeno u Sport

Današnjom slalomskom utrkom u Soldeu u Andori, održala se posljednja utrka završnice Svjetskog kupa, ujedno i posljednja utrka Svjetskog kupa ove sezone, na kojoj je varaždinski skijaš Istok Rodeš briljirao s osvojenim 10. mjestom.

U prvoj vožnji nije bio svoj te je sa startnim brojem 22 zauzeo 22. mjesto prve vožnje s tri sekunde i 29 stotinki (57,50) zaostatka za tada vodećim Francuzom Clement Noelom (54,21). U drugoj vožnji potpuna suprotnost, ostvario je najbolje vrijeme s 52,74, dok je drugo najbolje vrijeme vožnje ostvario Austrijanac Manuel Feller sa čak 51 stotinkom zaostatka (53,25).

Utrku je zavvršio s ukupnim vremenom 1:50,24 na 10. mjestu sa zaostatkom od 1,28 sekundi za pobjednikom Clement Noelom, Manuel Feller je bio drugi, Švicarac Daniel Yule je bio treći, dok je drugi Hrvat na utrci Elias Kolega završio na 21. mjestu.

Ovim 10. mjestom, Rodeš je završio sezonu kao 21. slalomaš svijeta u poretku slalomskih utrka Svjetskog kupa.