KK Vindija Foto: Martin Novosel

Pretkadeti Vindije osigurali nastup na poluzavršnici Prvenstva Hrvatske

| 27.3.2018. u 10:42h | Objavljeno u Sport

Novom uvjerljivom pobjedom 65:38 protekle subote u 5. kolu na domaćem terenu protiv ekipe Bjelovara u Pretkadetskoj košarkaškoj ligi regije sjever, košarkaši Vindije su kolo prije kraja osigurali drugo mjesto čime su izborili nastup na poluzavršnom turniru Prvenstva Hrvatske.

Vindija je već na poluvremenu imala veliku prednost (29:18), a sve sumnje u pobjednika su otklonjene uvjerljivom trećom četvrtinom gdje je varaždinski sastav s 27:7 slomio ekipu iz Bjelovara završivši četvrtinu s prednošću od +31 (56:25). U redovima Vindije, najbolji napadački učinak je imao Tibor Kovačić s 28 koševa, Matija Pavlic je zabio 12, a Petar Košćak 9 koševa.

U ukupnom poretku Pretkadetske košarkaške lige regije sjever, Vindija se nalazi na drugom mjestu sa sedam pobjeda i 2 poraza, dok je na prvom mjestu ekipa Radnika iz Križevaca sa osam pobjeda i jednim porazom koji im je nanijela upravo Vindija, a u zadnjem kolu, koje će se održati za vikend iza Uskrsa (7. ili 8. travnja), gostuju kod Koprivnice.

Poluzavršnica pretkadetskog Prvenstva Hrvatske će se igrati za od 26. do 29. travnja, iako se ne zna tko će biti domaćin, a plasman među prva dva mjesta na poluzavršnici vodi na završnicu koje se održava od 18. do 20. svibnja, a gdje će se četiri najbolje ekipe u Hrvatskoj boriti za naslov prvaka.