Švedska je zasluženo slavila protiv Slovenije

Počeo EHF EURO U-18 u Varaždinu, Švedska bolja od Slovenije

| 9.8.2018. u 16:04h | Objavljeno u Sport

Utakmicom između Slovenije i Švedske u varaždinskoj Areni danas je počeo rukometni EHF EURO U-18, kojem su do 19. ovoga mjeseca domaćini Koprivnica i Varaždin.

Švedska je pobijedila Sloveniju rezultatom poluvrijeme 17:11.Kod Švedske najučinkovitiji je bio ludvig Hallback sa 8 golova, a kod Slovenije Nik Čirović je postigao 6 golova

Od 16.30 sati u varaždinskoj Areni igrat će Island i Poljska, u 18.30 Njemačka i Rusija, a u 20 sati i 30 minuta, u posljednjoj utakmici prvog dana, sastat će se Španjolska i Mađarska.

Na EHF EURO-u U-18 natječe se 16 najboljih europskih reprezentacija do 18 godina. Reprezentacije su podijeljene u četiri skupine, s time da po dvije grupe igraju u Varaždinu,a druge dvije u Koprivnici.

U Varaždinu svoje utakmice igraju skupine C, u kojoj su Njemačka, Španjolska, Rusija i Mađarska, i grupa D, u kojoj su Slovenija, Island, Švedska i Poljska, dok će Hrvatska igrati u Koprivnici.