Nakon prve vožnje bio je 17., ali je odličnom drugom vožnjom skočio na šesto mjesto Foto: Goran Razić, Kristijan Komarica

Počela sezona skijanja za Istoka Rodeša, šesti u Pass Thurnu

| 19.11.2016. u 15:47h | Objavljeno u Sport

Za varaždinskog skijaša Istoka Rodeša krenula je sezona alpskog skijanja. Nastupio je na FIS-ovoj slalomskoj utrci u Pass Thurnu u Austriji i osvojio vrlo dobro šesto mjesto.

Nakon prve vožnje slaloma Rodeš je zauzimao tek 17. mjesto s vremenom 47.24 sekunde što je bio zaostatak od 1.48 sekunde za vodećim skijašom Austrijancem Dominikom Raschnerom, ali je zato drugu vožnju odvozio sa najboljim drugim vremenom (46.81) što je na kraju bilo dovoljno za šesto mjesto.

Utrku je završio vremenom 1:34.05. Za pobjednikom Dominikom Raschnerom zaostao je 0.66 sekunde (1:33.39), drugi je bio Austrijanac Mathias Graf, a treći je bio reprezentativni kolega Elias Kolega.