Varaždinska se ekipa nalazi na trećem mjestu tablice s 10 osvojenih bodova

Odigrano 3. kolo hrvatske lige košarke u kolicima

| 22.11.2016. u 08:23h | Objavljeno u Sport

Odigrane su tri utakmice 3. kola hrvatske lige košarke u kolicima. Dvorana u Graberju ugostila je ekipe KKI Varaždin te KKI Brod i KKI Brod 2 iz Slavonskog Broda.

Prvu utakmicu su odigrali KKI Varaždin i KKI Brod 2, a slavili su Varaždinci rezultatom 62:37 (10:6,18:10,16:14,18:7). Varaždinci su u ovoj utakmici bili favoriti te su u utakmicu ušli opušteno i bez opterećenja što je i rezultiralo malim brojem koševa u prvih 10 minuta. Kako je utakmica odmicala Varaždinci su "polovili konce" i do kraja utakmicu držali pod svojom kontrolom.

Znajući da će sljedeća utakmica biti puno teža Varaždinci su nakon stečene prednosti odmarali ključne igrače te dali priliku "klupi". Najučinkovitiji u domaćim redovima bio je Matija Tenšić s postignutih 18 koševa, dok je od gostiju najviše ubacio Miroslav Reljić 16 koševa.

U drugoj utakmici Varaždincima je gost bila ekipa KKI Brod. I u ovoj utakmici bolji su bili Varaždinci 63:57 (17:16,16:8,12:12,18:21). Brođani su u ovoj utakmici bili blagi favoriti. Varaždinci su u igru ušli opušteno uspavani prethodnom utakmicom, što su protivnici ubrzo kaznili.

Nakon početnog skoka i s dvije kontre gosti su Varaždince šokirali serijom 0:6. Ubrzo su se domaćini pribrali i zbili redove; čvršćom obranom i ne dozvoljavajući kontre vratili su se u utakmicu već u u prvoj četvrtini. U drugoj četvrtini su povećali prednost na desetak koševa što su održavali do samog kraja.

Gosti su u zadnje dvije minute bezuspješno presingom i brzim prekršajima pokušali preokrenuti rezultat u svoju korist, uspjeli su spustiti na 6 koševa razlike i to je bio kraj utakmice. Najbolji kod domaćina bio je Robert Minđek s 20 koševa a kod gostiju Željko Kladarić 25 koševa.

U Zagrebu su odigrane i ostale 4 utakmice 3.kola; u tim utakmicama sastali su se: KKI Zagreb-KKI Vodice 67:56, KKI Zagreb-KKOI Zadar 87:66, KKI Vukovi-KKOI Zadar 63:46 te KKI Vukovi -KKI Vodice 49:50.

Ovim susretima završen je jesenski dio prvenstva Hrvatske. Varaždinci se  s 10 bodova nalaze na trećem mjestu.