Novi državni rekordi Jane Koščak i Roka Farkaša

| 4.2.2024. u 22:37h | Objavljeno u Sport

Članovi i članice varaždinskog atletskog kluba "Sloboda" ovaj su vikend  obilježili vrhunskim rezultatima na međunarodnim i domaćim natjecanjima.

Oborena su čak dva državna, te mnogi osobni rekordi.Nove državne rekorde postavili su Jana Koščak i Roko Farkaš. Farkaš je na Balkanskom prvenstvu za juniore u Beogradu slavio na 60m sa 6.71s, što  je bolje od prijašnjeg državnog rekorda - 6.74s.

Jana Koščak je poboljšala vlastiti državni rekord u petoboju na višebojskom mitingu u Tallinnu  (Estonija), koji sad iznosi 4436 bodova. Ovo je i novi vodeći rezultat u svijetu za juniorke.

Na Prvenstvu Balkana varaždinsku Slobodu predstavljala je i Tena Marodi, koja je zauzela 4. mjesto na 1500m s još jednom fenomenalnom utrkom, ovaj put štoperica se zaustavila na 4:30.40min.

Reprezentativac Janko Kišak zbog greške na startu na žalost nije završio utrku na istom prvenstvu, iako je u Beograd stigao kao favorit u svojoj disciplini.

Tenina sestra, Lea Marodi, slavila je na Otvorenom prvenstvu Zagreba u utrci na 1000m s 2:54,76 min. U Zagrebu je nastupao i naš sprinter Karlo Marciuš, koji je zauzeo 5. mjesto u finalnoj utrci na 60m sa 7.01, nakon što je u kvalifikacijama istrčao 6.99s.

U istoj finalnoj utrci Hrvoje Kašik bio je 6. sa 7.03s. Jedina predstavnica Slobode na 60m kod seniorki bila je Dora Androlić, koja je u izuzetnoj konkurenciji od 35 natjecateljica bila 7. s novim osobnim  rekordom - 7.86s.

U skoku u dalj kod seniorki Neli Belač je zauzela 10. mjesto s 5.05m. Viktorija Vujović bila je 3. u bacanju kugle sa 12.94m.