Niko Balenta, Petra Gašparac, Nika Dobovičnik, Lana Cvetko Foto: PK Barok

Mlađi kadeti PK Baroka Varaždin prvi puta isplivali kadetske norme

M.N. | 27.7.2017. u 14:40h | Objavljeno u Sport

Proteklog petak i subote održano je završno natjecanje za kadete u ovoj sezoni, Prvenstvo Hrvatske u Sisku. Na prvenstvu su pravo nastupa imali samo plivačice i plivači koji su ostvarili zadane kvalifikacijske norme. U konkurenciji od 250 natjecatelja iz 32 kluba, nastupila su i 4 člana PK Baroka: Petra Gašparac, Lana Cvetko, Nika Dobovičnik i Niko Balenta.

Petra Gašparac je najbolji plasman ostvarila u utrci 400 m slobodno s isplivanim osobnim rekordom, te zauzela 15. mjesto. Osim toga nastupila je na 100 m leđno (28. mjesto), 200 m leđno (22. mjesto), 100 m slobodno (51. mjesto ) i 200 m slobodno, također s isplivanim osobnim rekordom, čime je zauzela 22. mjesto.

Lana Cvetko je nastupila u 3 discipline na 100 i 200 m leptir, te 100 m slobodno. U disciplini 100 slobodno je isplivala osobni rekord i zauzela 44. mjesto, dok je na 200 leptir bila odlična 17.

Nika Dobovičnik, za ovo natjecanje je isplivala 4 norme i to na 100, 200, 400 i 800 m slobodno. Na 100 je zauzela 56. mjesto, na 200 38. mjesto, dok je na 400 i 800 slobodno sa svojim najboljim rezultatima zauzela fantastično 17. mjesto. Ovo je velik rezultat za nju jer Nika je mlađa kadetkinja i na ovom prvenstvu je plivala u konkurenciji s dvije godine starijim plivačicama.

Niko Balenta, također mlađi kadet, isplivao je jednu normu i tako nastupio na 200 m leptir, gdje je oduševio i popravio rezultat za punih 9 sekundi, te zauzeo sjajno 17.mjesto, u konkurenciji dvije godine starijih plivača. Ovo je prvi puta u povijesti kluba da su mlađi kadeti uspjeli isplivati norme za Kadetsko Prvenstvo Hrvatske.