Mirela Turk (lijevo) osvojila je treće mjesto Foto: tkmarathon 95

Mirela Turk treća na 2. Riječkom maratonu

| 25.4.2017. u 10:51h | Objavljeno u Sport

U Rijeci je, u sklopu manifestacije "Homo si teć" otrčan drugi maraton i 16. polumaraton, koji je ujedno bio i pojedinačno prvenstvo Hrvatske u maratonu.

Po sunčanom, ali vjetrovitom vremenu varažinske su trkačice i trkači, članovi TK Marathon 95, sudjelovali na 2. Riječkom maratonu i ostvarili odlične rezultate. Maraton je ujedno bio i državno prvenstvo u maratonu.

Najuspješnija je bila Mirela Turk, osvojivši ukupno 3. mjesto u ženskom poretku, te je bila i trećeplasirana na državnom prvenstvu, s rezultatom 3:10:51, iza Bojane Bjeljac i Marije Vrajić, ostavivši iza sebe nekolicinu naših uspješnih maratonki.

Osim Mirele maraton je trčala i Jelena Domislović koja se plasirala na 16. mjesto rezultatom 4:11:58. Od maratonaca najuspješniji je bio Goran Pongračić koji je zauzeo 7. mjesto u jakoj konkurenciji trkača rezultatom 2:50:15.

Saša Moslavac bio je 11. rezultatom 3:13:00. Mario Pongračić maraton je istrčao za 3:20:20, Antun Belošević - 3:32:00, Petar Fajfarić - 3:43:48 i Jakov Klapež 3:46:17. Polumaratonsku utrku trčala je Jasenka Martinez s 1:54:35.