Martina Štefinec brončana na PH u Splitu

| 2.3.2016. u 09:29h | Objavljeno u Sport

U Splitu je održano Prvenstvo Hrvatske u plivanju za sve dobne skupine od kadeta do seniora. Preduvjet za nastup bile su isplivane norme, a nastupilo je rekordnih 505 natjecatelja iz 33 hrvatska kluba.Varaždinski PK Barok predstavljalo je 10 natjecatelja:Martina Štefinec, Mirta Piskač, Elena Škrapec, Lea Ćelić, Petra Gašparac, Martin Kocijan, Luka Cvetko, Neven Lončarić, Jakov Igrec, te jedini senior Mario Vlahinja. Plivači Baroka ostvarili su ukupno 4 plasmana u finalne utrke.

Najbolja plivačica Baroka Martina Štefinec razveselila je sve s medaljom u disciplini 100 m prsno.  U B finalu, doplivala je do brončane medalje u konkurenciji mlađih juniorki s rezultatom 1.19,16. Također je nastupila u C finalu discipline 200 prsno i ostvarila 12. mjesto s rezultatom 2.56,34.  Treba izdvojiti i Mirtu Piskač, koja je u disciplini 50 m prsno nastupila u B finalu i u konkurenciji juniorki osvojila 12. mjesto s 36,79. Pohvale i mlađem junioru Luki Cvetku  koji je u C finalu utrke na 50 m slobodno osvojio 5. mjesto s osobnim rekordom 25,23.

Jedini predstavnik u seniorskoj konkurenciji bio je 23-godišnji Mario Vlahinja koji je nastupio u dvije discipline. U utrci 200 delfin bio je 14., a na 100 delfin 23. Ovo natjecanje označilo je kraj zimske sezone natjecanja za članove Baroka. Nakon trodnevnog odmora počinje novi ciklus priprema za ljetnu sezonu, čiji je vrhunac prvenstvo Hrvatske koje će se održati u Zagrebu od 21. do 24. srpnja.