FOTO Kup ŽNS Varaždin: Varteks svladao Ivančicu sa 3:1, Bednja bolja od Nedeljanca sa 3:0 Foto: Martin Novosel

Martin Novosel/Dražen Novosel | 17.4.2024. u 19:38h | Objavljeno u Sport

Danas su odigrane obje utakmice prvih polufinalnih utakmica Kupa ŽNS-a Varaždin u kojima su domaćini ostvarili pobjede.

Varteks je na stadionu Sloboda stigao do pobjede od 3:1, nakon što su gubili 1:0 u prvom poluvremenu. Dvostruki strijelac za Varteks bio je Dejan Glavica u 55. i 68. minuti,  a jednom je mrežu Ivančice zatresao Matija Kanceljak u 78. minuti nadmetanja. Gol za Ivančicu postigao je Ivan Kostelac već u 1. minuti susreta.

Bednja je na igralištu Kod mosta dočekala Nedeljanec i svladala ga sa 3:0, golovima Leona Bosilja u 14., Dine Pompera u 29. i Tarika Jimoha-Donovana Kareema u 64. minuti susreta.

Početnih dvadesetak minuta susreta pripalo je gostima, a u tom periodu vratar Sandro Medved obranio je stopostotnu priliku Ede Žganeca, dok je slobodan udarac Tomislava Medveda zaustavila greda gola domaćina.

Uzvratne utakmice u Nedeljancu i Ivancu su na rasporedu 1. svibnja u 17 sati.