Klara Koščak i Janko Kišak prvaci Hrvatske s novim državnim rekordima

U Splitu je održano pojedinačno Prvenstvo Hrvatske za kadete, kadetkinje, mlađe kadete i mlađe kadetkinje. Ovo natjecanje je najmasovnije od svih državnih prvenstava s gotovo 1000 startova u dva dana. Varaždinski Atletski klub Sloboda bio je četvrti najuspješniji klub sa osvojenih ukupno 15 medalja od kojih je 9 zlatnih te su oborena 2 državna rekorda.

Državne rekorde oborili su Klara Košćak i Janko Kišak. Koščak je u utrci na 300 metara s preponama osvojila zlatnu medalju istrčavši 43,65 čime je oborila hrvatski kadetski i mlađejuniorski rekord. Osim zlata na 300 metara s preponama osvojila je sbrenu medalju na 300 metara istrčavši 40,83 te broncu u bacanju koplja s hitcem od 40,29 m.

Kišak je bio najuspješniji pojedinac cijelog natjecanja osvojivši čak 4 zlatne medalje. Zlato je osvojio na 60 metara s rezultatom 7,95, na 200 metara s preponama istrčavši 28,46, u skoku u dalj skočio je 5,49 m te na 80 metara s preponama istrčao je aktualan hrvatski mlađekadetski rekord koji sada iznosi 12,10.

Zlatnu medalju je još osvojio Marko Kušter na 100 m s preponama s rezultatom 14,44 te broncu u skoku u vis sa skokom od 1,68 m. Kod djevojčica vrlo uspješna je bila Jana Košćak osvojivši 4 medalje od kojih su 3 zlatne. Osvojila je zlato u bacanju vortexa s hicem od 58,55, u utrci na 200 metara s preponama s rezultatom 29,78 te u skoku u vis sam skokom 1,51 m dok je u skoku u dalju osvojila 3. mjesto s rezultatom 5,31 m.

Medalju su još osvojili Niko Purgarić u skoku uvis s preskočenih 1,45 m što je bilo dovoljno za 3. mjesto i Viktorija Vujović u bacanju kugle s rezultatom 12,15 osvojivši time također treće mjesto. Na natjecanju su još nastupili Stella Jurak na 60 m (7. mjesto), u skoku u dalj (8. mjesto) te na 200 m (6. mjesto), Viktorija Vujović na 60 m (4. mjesto) i 100 m (5. mjesto) i Jura Šarkanji na 60 m (15. mjesto) i na 200 m (14. mjesto).