Katja Bengeri pobijedila u ukupnom poretku na utrci Eurpskog kupa u Sloveniji

Katja Bengeri (sredina) Katja Bengeri (sredina) Foto: KKK Varteks

Članovi Kajak kanu kluba Varteks, Katja Bengeri, Roko Bengeri, Nikola Novosel i David Šestak, nastupili su na četvrtoj utrci Europskog kupa u slalomu za mlađe dobne kategorije koja je održana na rijeci Soči u mjestu Solkan pokraj Nove Gorice u Sloveniji. U konkurenciji više od 300 natjecatelja iz 22 zemlje održane su dvije utrke.

Na prvoj utrci kadet Roko Bengeri u disciplini kanu jednosjed (C-1) osvojio je treće mjesto, a u disciplini kajak jednosjed (K-1) bio je 10., Katja Bengeri je u disciplini kanu jednosjed (C-1) juniorke osvojila treće mjesto, a u disciplini kajak jednosjed (K-1) 5. mjesto. Nikola Novosel bio je 37. u disciplini K-1 juniori, a kadet David Šestak u disciplini K-1 plasirao se na 64. mjesto.

Na drugoj utrci Katja Bengeri je u disciplini C-1 juniorke osvojila prvo mjesto, a u disciplini K-1 drugo mjesto. Roko Bengeri je u disciplini C-1 zauzeo 12. mjesto, a u K-1 bio je 20., Nikola Novosel plasirao se na 38. mjesto u disciplini K-1 juniori, a kadet David Šestak u disciplini K-1 plasirao se na 67. mjesto.

U bodovanju nakon održane dvije utrke Katja Bengeri pobijedila je u ukupnom poretku kanu jednosjeda (C-1), a u kajaku jednosjedu (K-1) bila je treća.