Kadeti GRK Varaždina 1930 upisali dvije velike prvenstvene pobjede

| 21.2.2017. u 09:20h | Objavljeno u Sport

Kadeti GRK Varaždina 1930 proteklog su vikenda odigrali dvije utakmice u sklopu 1. Hrvatske kadetske lige na vrućem gostovanju u Zadru, protiv RK Akademije Balić Metličić i RK Zadar, te upisali dvije velike pobjede.

U prvoj utakmici protiv RK Akademija Balić Metličić, mladi Dabrovi su se od prve minute nametnuli i pokazali da će bodovi sigurno put Varaždina. U utakmici u kojoj su vodili i do 7 razlike, u uzbudljivoj završnici, pobijedili su rezultatom 28:26.

U drugu utakmicu protiv RK Zadar ušli su puni samopouzdanja, i na krilima velike pobjede protiv RK Akademija Balić Metličić, u prvih 5 minuta poveli s 5:0. Tijekom utakmice prednost se povećavala, da bi u jednom trenutku rezultat na semaforu bio i 28:18. Mladi Dabrovi su utakmicu mirno priveli kraju i pobijedili rezultatom 29:23.

U redovima raspoloženih mladih Dabrova najistaknutiji pojedinci su bili Fran Puček s 14, Matej Tači s 11 i Karlo Kranjec s 8 golova. Na golu je odličan bio Filip Baranašić s 26 obrana.

S ove dvije pobjede kadeti GRK Varaždina 1930 nalaze se na 5. mjestu 1. Hrvatske kadetske lige i približili su se plasmanu na završnicu državnog prvenstva na koju ide osam najboljih momčadi od 24 koliko ih se natječe u najvišem rangu kadetskog rukometnog natjecanja u Hrvatskoj.

Ovakvi rezultati pokazuju da se u Rukometnoj akademiji GRK Varaždina 1930 jako dobro radi s mlađim uzrasnim kategorijama i da nema straha za budućnost varaždinskog rukometa.

Osim kadeta koji su 2000./2001. godište, Rukometna akademija GRK Varaždin 1930 u redovnom natjecanju Hrvatskog rukometnog saveza ima još 3 kategorije: mlađi kadeti – 2002./2003. godište, dječaci „A“ – 2004./2005. godište i dječaci „B“ – 2006./2007. godište, a ekipe su u svojim natjecanjima pri samom vrhu.

Važno je napomenuti da u Rukometnoj akademiji GRK Varaždin 1930 s djecom rade stručni treneri, bivši rukometaši, s potrebnim licencama za rad, Emerson Žnidarić, Saša Brkinjač, Ivica Matijašić, Siniša Radujković i Srečko Horenec.