Ivančica slavila, Varaždin izgubio od vodeće momčadi lige Foto: Martin Novosel

Ivančica slavila, Varaždin izgubio od vodeće momčadi lige

vv | 12.11.2023. u 16:44h | Objavljeno u Sport

U šestom kolu Druge muške lige Sjever, Varaždin je na domaćem terenu ugostio vodeću momčad lige, Radnika i upisao poraz, dok je Ivančica prekinula niz od četiri poraza i pobijedila Koprivnicu na domaćem terenu.

Ivančica je slavila s uvjerljivih 93:54 protiv Koprivnice. Već nakon poluvremena je domaći sastav vodio sa 40:27, a najbolju četvrtinu odigrali su nakon odmora, dobili su je sa 31:14. Najbolji strijelac u redovima momčadi iz Ivanca je bio Dean Herceg sa 29 koševa, dok je Leonardno Matuza zabio 21 koš, najbolji u redovima Koprivnice je bio D. Mihoković sa 17 koševa.

Varaždina je na domaćem terenu u Graberju dočekao vodeći Radnik iz Križevaca i izgubio sa 63:72. Ključna je bila posljednja četvrtina u koju se ušlo sa skoro izjednačenim rezultatom 45:46, ali je Radnik bolje odigrao posljednju dionicu susret sa rezultatom 18:26 i na kraju slavio. Lovre Štambuk je u porazu Varaždina zabio 23 koševa, dok je najbolji u redovima Radnika bio I. Svoboda sa 25 koševa.

Varaždin u sedmom kolu Druge ML Sjever ide na gostovanje kod Međimurja, dok će Ivančica ići na gostovanje kod Vedija.