Ivančica iz drugog pokušaja osigurala naslov prvaka Prve ŽNL

Dominik Božak (plavi dres) zabio je hat-trick za naslov prvaka Dominik Božak (plavi dres) zabio je hat-trick za naslov prvaka Foto: Martin Novosel/Arhiva

Nakon što je imala već u prošlom 23. kolu prigodu osigurati naslov prvaka Prve ŽNL, ali nije uspjela, Ivančica je u današnjem 24. kolu imala drugu priliku koju je ovaj puta iskoristila. Na gostovanju kod Plitvice (G) je slavila s uvjerljivih 4:1 te je osigurala naslov prvaka dva kola prije kraja prvenstva. Iako je Ivančica loše startala susret te gubila već nakon 1. minute golom Jošue Horvata, do kraja poluvremena, točnije u 45. minuti, su izjednačili rezultat golom Tomislava Jagića, a u drugom poluvremenu je tri gola vrijedna titule za pobjedu zabio Dominik Božak u 51., 63. i 75. minuti.

Drugoplasirana Vinica bila je jedini pravi protukandidat momčadi iz Ivanca ove sezone te se u ovom kolu nadala novom kiksu Ivančice pa su na domaćem terenu protiv posljednjeg Podravca Kitra ostvarila uvjerljivu pobjedu 8:1 iako je se na kraju pokazala pirovom pobjedom. U ostalim današnjim susretima, Zelengaj je svladao Dravu (SĐ) sa 4:0, Mladost (M) je slavila protiv Plitvice (S) 4:2, Obreš je bila bolja od Budućnosti sa 6:3, dok je Polet iz Tuhovca na domaćem terenu bila bolja od svog imenjaka iz Cestice sa 6:0.