Golom u 58. minuti Ivan Horvat donio je pobjedu Dabrovima protiv Dubrave

Golom Horvata Dabrovi u Zagrebu pojeli Veprove i došli do 11. pobjede u nizu

| 22.3.2016. u 20:26h | Objavljeno u Sport

U utakmici 25. kola Premijer rukometne lige momčad GRK Varaždina 1930 je večeras u Zagrebu pobijedila momčad Dubrave 25:24, poluvrijeme 14:13 za domaćina i tako došla do 11. uzastopne pobjede u ligi.

Varaždinci su od početka susreta imali prednost, koja je u 15. minuti iznosila četiri gola razlike (9:5), a iako su gosti u 26. minuti imali prednost 13:11, na poluvrijeme se otišlo s golom prednošću za Dubravu 14:13.

U nastavku susreta igralo se gol za golom sve do 44. minute i rezultata 20:20. Poslije toga domaćin je napravio seriju 4:0 i u 50. minuti stekao prednost 24:20.

No, nakon toga Dabrovi su s dva gola Marina Šipića, jednim Kevina Linda i Ivana Horvata izjednačili rezultat na 24:24 u 56. minuti nadmetanja, a zatim golom Ivana Horvata došli u vodstvo 25:24 što je, pokazalo se kasnije, bio i konačni ishod ovog susreta.

Najučinkovitiji u varaždinskom sastavu bili su Ivan Horvat s pet golova, a po tri su gola postigli Marin Šipić, Bruno Vili Zobec, Jurica Vidaček, Vedran Huđ i Manuel Hutinec, a kod domaćina Lovro Jotić je postigao sedam golova. Vratar Dabrova Matija Špikić imao je 12 obrana.

Nakon utakmice trener GRK Varaždina 1930 Vladimir Vujović istaknuo je da je nezadovoljan sudačkim kriterijem para Vučić - Barle.

- Neizvjesno i teško je bilo samo zahvaljujući katastrofalnom kriteriju sudačkog para, koji nas je uništavao naročito u prvom dijelu. Kompletna ekipa je rekla da bi uz normačno suđenje bilo sedam - osam golova razlike za nas. Ovo je bila treća utakmica u kojoj je taj par loše sudio, ali i iz tog suđenja izašli smo kao pobjednici, jer smo kvalitetniji, više i jače treniramo i spremniji smo - naglasio je Vujović.