Vindijin Igor Jakšić (s loptom) bio je najbolji strijelac varaždinske momčadi s 32 koša Foto: Martin Novosel

| 18.3.2019. u 10:01h | Objavljeno u Sport

Odigrano je pretposljednje 17. kolo prvenstva Druge muške lige Sjever. Vindija, Grafičar i Ivančica upisali su poraze, dok je Labrada 1971 Žurko zabilježila pobjedu.

Varaždinska Vindija je na domaćem terenu igrala protiv trakošćanske Labrade 1971 Žurko i unatoč rezultatskoj prednosti u prve tri četvrtine, prosula je vodstvo u zadnjoj četvrtini te izgubila 80:76 (19:26, 16:23, 18:11, 27:16). Igor Jakšić bio je najraspoloženiji igrač Vindije s 32 koša, dok je u redovima Labrade 1971 Žurko najbolji bio L. Katić sa čak 35 koševa.

Domaći poraz ubilježila je i ekipa Grafičara koja ja izgubila od Bjelovara 86:72 (23:20, 17:14, 20:12, 26:26). Najbolji strijelac u porazu bio je Luka Prprović s 31 košem.

Ivančica je izgubila na gostovanju kod Međimurja 96:68 (29:19, 26:17, 24:19, 17:13). Jurica Bigec bio je najbolji strijelac svoje momčadi s 21 košem.

Nakon 17 kola, Grafičar se nalazi na petom mjestu s osam pobjeda i devet poraza, Ivančica je šesta sa šest pobjeda i 11 poraza, Labrada 1871 Žurko je sedmi sa sedam pobjeda i 10 poraza (oduzet im je jedan bod), a Vindija je predzadnja, deveta s četiri pobjede i 13 poraza.

U posljednjem, 18. kolu prvenstva, Vindija će igrati protiv Ivančice u gostima, a Labrada 1971 Žurko na domaćem terenu dočekuje Grafičara.