Makedonski navijači su bili sretni samo na početku susreta Makedonski navijači su bili sretni samo na početku susreta Foto: Martin Novosel

Makedonija je imala veliku podršku s tribina, ali na žalost silnih navijača u dvorani Arene Varaždin izgubili su u svom prvom susretu druge faze Europskog rukometnog prvenstva protiv Španjolaca i to uvjerljivo sa čak 11 razlike. Španjolska vrsta je bila bolja rezultatom 31:20.

Španjolci su već od samog početka pokazali svoju dominaciju na susretu i nakon 10 minuta su vodili sa 6:1. Makedonci su u nekoliko navrata uspjeli smanjiti razliku na 7:4 i 8:5 u 17. i 19. minuti, ali to je bilo najbliže što su došli Španjolcima. Španjolska reprezentacija od 20. do do 30. minute prvog poluvremena radi 7-0 seriju i bježi Makedoniji na nedostižnih 10 razlike (15:5).

U drugom poluvremenu, trener Španjolaca Jordi Ribera uvodi drugi sastav svoje ekipe koja u potpunosti kontrolira susretom i mirno ga privodi kraju. U redovima Španjolaca, najbolji strijelac je bio Eduardo Gurbindo sa 6 golova, dok je kod Makedonaca samo Stojanche Stoilov bio na razini zadatka u ovom susretu sa 4 gola. Najboljim igračem susreta proglašen je golman Španjolske Gonzalo Perez de Vargas koji je bio nerješiva enigma za Makedonce sa 18 obrana.

Sljedeći susreti u Areni Varaždin odigrat će se u utorak, 23. siječnja, kada će Slovenija igrati protiv Španjolske18:15, dok će se Makedonija susresti sa Česima u 20:30.