FOTO Polet (C) iznenadio Nedeljanec, Ivančica i Novi Marof lako do pobjeda Foto: Martin Novosel

FOTO Polet (C) iznenadio Nedeljanec, Ivančica i Novi Marof lako do pobjeda

vv | 16.3.2024. u 17:35h | Objavljeno u Sport

Danas su odigrane prve utakmice 16. kola Elitne lige u kojima je samo jedan domaćin ostvario pobjedu, a najveće iznenađenje je priredio Polet (C) koji je na gostovanju kod vodećeg Nedeljanca slavio sa 2:1. Polet (C) je poveo sa 2:0 u prvom poluvremenu pogotcima Matije Šenkiša u 27. minuti i Roka Težaka u 31. minuti susreta, dok je Luka Modrić bio strijelac jedinog pogotka za domaćina.

Novi Marof je na domaćem terenu dočekao Jalžabet i slavio sa 4:1. Nakon prvog poluvremena, Novi Marof je već imao osjetljivo 3:0 vodstvo protiv Jalžabeta, strijelci su bili Tin Keliš u 11. minuti, Luka Hrebak u 37. minuti i Josip Sabolić u 44. minuti. U 87. minuti, Mislav Sakač je povećao prednost Novog Marofa na 4:0, dok je sa utješnim golom u 90. minuti, Marko Premužić samo ublažio poraz Jalžabeta.

Na sličan način se odvijala utakmica u Čičkovini gdje je domaći Razvitak izgubio od Ivančice sa 6:1. Kao i u Novom Marofu, Ivančica je već nakon prvih 45 minuta imala prednost od 3:0, a strijelci su bili Dominik Božak u 6. i 24. minuti te Dami Posavec u 27. minuti, Božak je u 57. minuti kompletirao hat-trick, dok je preostala dva gola za Ivančicu zabio Ivan Kostelac u 59. i 80. minuti. Jedini gol za Razvitak je zabio Albertno Sinani u 77. minuti susreta.

NEDJELJA - 17.03.2024. u 15:30 h:
MARGEČAN: Mladost (M) - Bednja
TUHOVEC: Polet (T) - Dubravka-Zagorac