Članovi SRD 315 Sjeverozapad na startu utrke Foto: SRD 315 Sjeverozapad

| 20.4.2016. u 16:31h | Objavljeno u Sport

Čak osam članova Sportsko rekreativnog društva 315 Sjeverozapad uspješno je proteklog vikenda završilo utrke u sklopu 100 milja Istre (100 Miles of Istria) koja je od ove godine uvrštena u elitnu skupinu od samo 18 prestižnih svjetskih utrka uključenih u "Ultra Trail World Tour" (UTWT).

Varaždin je tako dobio i prvu ženu koja je uspješno završila ovu zahtjevnu utrku od 100 milja, Jelenu Sekelj, koja je u nedjelju ušla u cilj utrke pretrčavši 171 km, sa 7120 m uspona i 7400 m silaska. Prethodno su ovu utrku istrčali Miroslav Hainš, Marijan Lonjak i Vanja Šomođi

Pravi izazov bio je pripremiti opremu za trčanje na različitim nadmorskim visinama, pod različitim vremenskim uvjetima te tijekom dvije noći. U tome, ali i s drugim savjetima za pripremu za trku, su mi pomogli moji klupski kolege Marijan Lonjak i Vanja Šomođi. Jako sam ponosna na svoje kolege Igora Vargu, Maria Erdeca i Zenila Vugrineca. Najbolja ekipa - izjavila je Sekelj nakon utrke.

Na ukupno četiri utrke različitih dužina (100 milja, 110 km, 69 km i 42 km) sudjelovalo je do sada rekordnih 1200 trkača iz preko 40 zemalja svijeta.

Vanja Šomođi, Nino Vinković, Mladen Skeja, Ranko Orehovec i Ivan Plačko u ponoć petka na subotu su startali na drugoj utrci duljine 110 km koja je imala ukupnu pozitivnu visinsku razliku od 4470 m. Vremenski limit za prelazak staze iznosio je 33 sata, a ekipa iz SRD 315 Sjeverozapad utrku je završila za 19 sati i 57 minuta, dok je 172 od 212 natjecatelja uspješno završilo ovu utrku.

Klemen Bratuša nastupio je na utrci 69 km s 2410 m uspona. Utrka je startala u subotu u 9 sati u Buzetu, a trebalo mu je 9:03 sati za završetak ove utrke.

Petar Martinec natjecao se na utrci duljine 42 km sa 1100 m pozitivne visinske razlike. Start utrke bio je u Motovunu u subotu u podne, a vremenski limit je bio 10 sati. Od Motovuna do cilja u Umagu, Petar je pretrčao za 6:08 sati.