Enesu Gariboviću pojedinačno i ekipno brončano odličje na Prvenstvu Balkana u Podgorici

| 25.2.2024. u 21:56h | Objavljeno u Sport

Hrvatski natjecatelji osvojili su dvanaest odličja na karate prvenstvu Balkana koje je održano u Podgorici.  Naši su seniori u glavnom crnogorskom gradu osvojili pet zlatnih, jedno srebrno, te šest brončanih odličja.

Brončanu medalju osvojila je muška reprezentacija u ekipnim borbama, a u njenom sastavu bio je i najbolji sportaš Grada Varaždina Enes Garibović, koji se natjecao u kategoriji do 84 kilograma.

Garibović je i u pojedinačnom dijelu osvojio broncu u kategoriji do 84 kilograma.

Hrvatska je druga najuspješnija reprezentacija prvenstva Balkana, ukupno uspješnija je bila samo selekcija Crne Gore.  Sudjelovalo je 275 karatista iz trinaest zemalja.