Enes Garibović iz četvrtog pokušaja do pobjedničkog slavlja na Grand Prixu Croatia u Samoboru Foto: HKS

| 21.1.2024. u 10:32h | Objavljeno u Sport

Hrvatski karate reprezentativac i član Karate kluba Varaždin, Enes Garibović, pobjednik je 32. Grand Prixa Croatia u Samoboru.

U muškoj open kategoriji Garibović je u neizvjesnom susretu pobijedio također člana najbolje hrvatske vrste Ivana Martinca s 1-0. Nakon tri druga mjesta, Enes je četvrti put zaredom u Samoboru osvojio medalju, ovoga puta zlatnu.

U polufinalu Enes je svladao Nizozemca Roba Timmermansa 1-0, a Martinac je u završnici preokrenuo protiv Briana Timmermansa s 3-2. Brian je na kraju zauzeo treće, a njegov brat Rob četvrto mjesto.

Na Grand Prixu Croatia u Samoboru ovoga vikenda sudjeluje nešto manje od 1500 karatista iz 29 zemalja.