Miroslav Mendaš je za Budućnost postigao čak sedam golova Foto: Martin Novosel

Budućnost sa 16 golova u mreži Zagorca proslavila naslov prvaka

| 11.6.2016. u 20:50h | Objavljeno u Sport

U posljednjem 18. kolu skupine Istok Druge županijske nogometne lige, Budućnost iz Vidovca je na domaćem terenu sa uvjerljivom 16:0 pobjedom protiv Zagorca proslavila naslov prvaka. Sedam golova je zabio Miroslav Mendaš (27., 44., 54., 56., 59., 63. i 72. min.), hat-trick je zabio Dino Đuras (42., 58. i 60. min.), dok su po jedan gol zabili Viktor Eršegović (23. min.), Neven Vidaček (33. min.), Igor Margetić (34. min.), Dino Papec (67. min.), Janko Martinez (75. min.) i Dejan Stanković (80. min.).

U gradskom derbiju, Mladost iz Varaždina je uspjela nanijeti Slobodi ŠN prvi poraz ovog proljeća svladavši ih s 3:1. Sloboda ŠN je povela u 15. minuti golom Nikole Bubnjarića, Matija Hlad je izjednačio u 22. minuti, a pobjedu Mladosti je donio Fran Zorman pogotcima u 44. i 72. minuti. Mladost je do pobjede došla unatoč igri s igračem manje, nakon što je Tomislav Sedlar dobio drugi žuti karton u 32. minuti susreta.

U ostalim susretima, Mladost iz Varaždinskih Toplica je izgubila od Slobode (T) 2:1, Udarnik 32 je pobijedio Beretinec 5:2, a Polet (T) je bio bolji od Trnja 6:2.

U posljednjem 22. kolu skupine Zapad, prvak Sračinec je pobijedio na gostovanju kod Vratna 6:2. Jurica Kolarić (25. i 47. min.) i Bojan Jeretić (21. i 41. min.) su za Sračinec zabili po dva pogotka, a u strijelce su se još upisali Dominik Tkalec (18. min.) i Leon Trtinjak (86. min.). Za goste je oba pogotka zabio Andrija Humek (57. i 62. min.).

Podravac je u golijadi pobijedio Majerje 6:4. Podravac je golovima Mihaela Soldata (4. i 22. min.), Dominika Križaneca (5. min.) i Brune Ipše (18. min.) poveo sa 4:0 u ovom susretu, ali je domaćin uspio izjednačiti na 4:4 golovima Denisa Majcena (44. min.), Darija Šinceka (45+1. min.), Danijela Bačaka (56. min.) i Ivana Banca (65. min.). Ipak, Podravcu pobjedu donose Bojan Liber (79. min.) i Vedran Strelec (82. min.).

Još jedna golijada odigrala se između Dinama i Nove Vesi, a i u ovom slučaju pobjedu je odnio gost Nova Ves (5:4). Nova Ves je povela golom Denisa Matečka u 1. minuti susreta, Velibor Gojić je izjednačio u 25. minuti, Petar Košić je pogodio za novo vodstvo Nove Vesi u 42. minuti, a na poluvrijeme se ide izjendačenim rezultatom nakon pogotka Nikole Tarodija u 44. minuti. Gosti opet bježe u vodstvo golovima Matečka u 49. minuti i Miroslava Ribiča u 58. minuti, a domaćin je izjednačio na 4:4 golovima Saše Škrinjara u 64. minuti i Danijela Habjanića u 70. minuti. Košić je svojim drugim golom u 75. minuti donio pobjedu za Novu Ves.

U ostalim susretima, Vindija je minimalnom 1:0 pobjedom na domaćem terenu svladala drugoplasiranu Lepoglavu, Bratstvo i Omladinac su odigrali susret nedirnutih mreža 0:0, a Vinica je tjedan ranije završila svoj nastup u Drugoj ŽNL pa je ovo kolo bila slobodna.