U finalu su s uvjerljivih 20:0 pobijedili splitsku Nadu Foto: BK Vindija

Baseball klub Vindija u Sisku osvojila kadetsko prvenstvo Hrvatske

| 28.9.2017. u 08:29h | Objavljeno u Sport

Protekli vikend se u Sisku odigrao Final four turnir hrvatskog baseball prvenstva za kadete U16. Glavni favorit ovog završnog turnira bili su prošlogodišnji prvaci, bejzbolaši baseball kluba „VindijaVaraždin.

Dominacija mladih Varaždinaca osjetila se tokom cijelog turnira. U subotu su u polufinalnoj utakmici savladali baseball klub Zagreb s 10:3, te time osigurali finalnu utakmicu koja se igrala dan kasnije u nedjelju. U finalu varaždinski bejzbolaši još su jednom dokazali da su daleko najbolja ekipa u hrvatskom prvenstvu, te su s visokih 20:0 savladali splitsku Nadu i time osvojili hrvatsko baseball prvenstvo za kadete.

Nakon osvajanja juniorskog baseball prvenstva Hrvatske te međunarodnog prijateljskog „Vindi Iso Sport 2017“ turnira, ovo je još jedan u nizu sjajnih ostvarenja za ovu talentiranu generaciju. Ova ostvarenja rezultat su napornog i kvalitetnog treninga, a s obzirom da je ova generacija ove sezone osvojila sva prva mjesta, bit će to dobra baza za budući seniorski sastav.