Barok i Varaždin nastupili na plivačkom mitingu Victoria Primorje, Štefinec osvojila broncu

Martina Štefinec (sredina) Martina Štefinec (sredina) Foto: PK Barok

Prošlog vikenda, 10. i 11. veljače, na bazenima Kantrida u Rijeci održan je već tradicionalni plivački miting „Victoria-Primorje“, 3. Grand Prix. Nastupilo je oko 500-tinjak plivačica i plivača iz Bosne i Hercegovine, Hrvatske, Italije, Slovenije te Velike Britanije, a nastupe su upisali i natjecatelji Plivačkog kluba Barok i Plivačkog kluba Varaždin.

Od članova Baroka, nastupili su Martina Štefinec, Mirta Piskač, Elena Škrapec, Lea Ćelić i Luka Cvetko. Najbolji rezultat ostvarila je Martina Štefinec, koja je na 50 prsno A finala doplivala do bronce u svojoj kategoriji s odličnih 35,65, a također je nastupila i u dva B finala na 100 i 200 prsno.

Mirta Piskač je u sve 3 discipline prsnog (50, 100 i 200) plivala u B finalima, a posebno je bila brza na 200, gdje je osvojila 7. mjesto s osobnim rekordom 2.46,36. Lea Ćelić je nastupila u 4 discipline, na 100 delfin, 100 i 200 slobodno i 400 slobodno, a na 200 je otplivala svoj najbolji rezultat (63. mjesto).

Elena Škrapec je, također, nastupila u 4 discipline, a na 200 slobodno je otplivala osobni rekord 2:19,12. Luka Cvetko je nastupio na 50 i 100 slobodno, te na 100 i 200 leđno. Osvojio je 5. mjesto na 50 slobodno sa izvrsnih 24,25, a od medalje ga je dijelila samo 1 desetinka.

Za PK Varaždin su nastupili Karlo Hajdinjak i Jakov Igrec. Karlo Hajdinjak je nastuupio u četiri discipline na 50 slobodno te 50, 100 i 200 prsno. Na 100 prsno je izborio nastup u C finalu sa isplivanim osobnim rekordom te zauzeo odlično 6. mjesto, izborio je i C finale u disciplini 50 prsno te na kraju zauzeo 7. mjesto, a u sve 4 discipline isplivao je norme za ljetno Prvenstvo Hrvatske.

Jakov Igrec je nastupio u tri discipline, 100 delfin, 200 prsno i 200 leđno. Izborio je C finale u disciplini 100 delfin te zauzeo 10. mjesto i isplivao dva osobna rekorda (100 delfin i 200 leđno) te je u sve tri discipline isplivao normu.